CERTUS rozliczymy twój PIT

ROWEROWE „PRAWO JAZDY” DLA UCZNIÓW Z POWIATU ROPCZYCKO – SĘDZISZOWSKIEGO

Policjanci ropczyckiej drogówki spotykają się z uczniami szkół z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, by przeprowadzić egzamin na kartę rowerową. Aby uzyskać swoje pierwsze uprawnienia do kierowania rowerem, uczniowie muszą wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i ich praktycznego stosowania na drodze. Wszystkim rowerzystom życzymy samych bezpiecznie przejechanych kilometrów.

Pierwszym pojazdem użytkowanym przez większość młodych ludzi jest rower. Aby bezpiecznie poruszać się nim po drodze, kierowcy muszą najpierw zdobyć odpowiednią wiedzę, dotyczącą znajomości przepisów ruchu drogowego i ich praktycznego stosowania na drodze.

Młodzi ludzie potwierdzają swoją wiedzę zdając pierwsze „prawo jazdy”, jakim jest karta rowerowa. Od kilku dni funkcjonariusze ruchu drogowego ropczyckiej komendy spotykają się z uczniami szkół z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, aby pod ich okiem uczniowie mogli otrzymać uprawnienia do kierowania. Egzaminy przebiegają dwuetapowo i składają się z części teoretycznej i praktycznej. Dopiero po ich zdaniu, dzieci mogą samodzielnie wyjechać na drogę.

Bardzo cieszy fakt, że wszyscy uczestnicy egzaminu prezentują wysoki poziom umiejętności jazdy na rowerze i solidną wiedzą teoretyczną, co pozwoliło im zdać egzamin z wynikiem pozytywnym.

Spotkania z dziećmi funkcjonariuszy ropczyckiej komendy, to nie tylko przeprowadzanie egzaminu na kartę rowerową, ale także przybliżanie im tematyki bezpiecznych zachowań podczas zbliżających się wakacji oraz prezentacja sprzętu wykorzystywanego przez policjantów podczas ich codziennej służby.

Wszystkim rowerzystom życzymy szerokiej drogi, a uczniom bezpiecznych wakacji.

Pamiętajmy!
Zgodnie z nowymi przepisami ruchu drogowego, karta rowerowa lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T pozwalają na samodzielne poruszanie się po drodze, także hulajnogami elektrycznymi oraz urządzeniami transportu osobistego dzieciom w wieku od 10 lat.

źródło: KPP Ropczyce, fot. szkoła Podstawowa w Małej

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x