Orzech promocje

Wyprawy z dziećmi: Co spakować do plecaka?

Wyjazd w góry z dziećmi zawsze jest sporym wyzwaniem logistycznym. Każdy rodzic posiada zdolność przewidywania nawet najmniej prawdopodobnych wydarzeń, jednak nawet i ta umiejętność nierzadko musi ustąpić losowym sytuacjom. Na ratunek przychodzą wówczas akcesoria zabierane do plecaka na czas wyprawy, dzięki którym nawet największy kryzys może zostać zażegnany!

Jak ubrać dziecko na czas outdoorowych wojaży?

Wakacje spędzone na eksplorowaniu nieznanej okolicy, zapoznawaniu się z lokalnymi zabytkami i obcowaniu z pobliską przyrodą mają wszystkie cechy, które gwarantują udany urlop. Kluczem do powodzenia wypraw w towarzystwie najmniejszych turystów jest posiadanie pod ręką najbardziej przydatnych akcesoriów, a w przypadku tej kategorii niezwykle ważne jest zadbanie o odpowiedni ubiór dziecka. W podręcznym plecaku powinny bowiem się znaleźć przynajmniej dwie pary spodni, kilka koszulek, ciepły sweter i wygodne, lekkie buty trekkingowe dziecięce. Przydadzą się również okulary przeciwsłoneczne i nakrycie głowy, natomiast przed każdym wyjściem na zewnątrz skórę malucha należy posmarować kremem z filtrem. Bezapelacyjnie najskuteczniejszą metodą ubioru jest kultowy już sposób na cebulkę, dzięki któremu nawet drastyczne wahania temperatur będą dla dziecka łatwiejsze do zniesienia. Niezależnie od prognoz pogodowych na dnie plecaka należy umieścić kurtkę wodoodporną lub foliowe ponczo – tak przygotowanemu maluchowi mocniejsze opady deszczu nie będą straszne!

Jak przygotować dziecko do wyprawy?

Nawet najkrótszy spacer w górach lub nad jeziorem może być dla dziecka ogromną dawką frajdy. Warto jednak pamiętać o tym, że najmłodsi turyści również mogą w aktywny sposób uczestniczyć w całej wyprawie, a najlepszym na to sposobem jest wręczenie dziecku dostosowanego do jego postury plecaka. Podobnie jak mama i tata, którzy w swoich plecakach niosą najpotrzebniejsze akcesoria, tak również i maluch może dumnie kroczyć ścieżką turystyczną z niektórymi gadżetami! Takie działanie kształtuje w dzieciach dobre nawyki, a także pozwala im zostać w pełni zaangażowanymi podróżnikami! Wybierając akcesoria o niewielkich gabarytach, takie jak na przykład plecak Kankena lub Duetera, można z łatwością w podręcznym bagażu malucha pomieścić słodkie przekąski, niewielką butelkę wody, zapasowe skarpetki oraz nakrycie głowy, a sam pakunek nie będzie stanowił dla drobnej postury przesadnego obciążenia.

Jak się spakować na wyjazd z dziećmi, aby być gotowym na każdą ewentualność?

Wcześniej wspominane elementy wyposażenia można zakwalifikować do kategorii podstawowych akcesoriów, jakie należy zabrać ze sobą na czas wyjazdu z dziećmi. Każdy odpowiedzialny rodzic powinien być w pełni przygotowany do wyprawy, dlatego w swoim bagażu należy również wygospodarować przestrzeń na mokre chusteczki, niewielka apteczkę, składana karimatę oraz chustę wielofunkcyjną. Współczesne plecaki w góry charakteryzują się dużą pakownością i możliwością przyczepienia poszczególnych akcesoriów do zewnętrznego korpusu, dlatego o brak wystarczającej ilości miejsca nie należy się martwić. Decydując się na terenową wyprawę z dzieckiem, warto zadbać o to, aby na szlaku niczego nie zabrakło. Wystarczy zatem wybrać odpowiednio duży bagaż podręczny i ruszyć z maluchem na podbój nieznanych terenów – gwarantujemy, że tych wakacji Twoja pociecha nie zapomni już nigdy!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x