Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

16-LATEK KRADŁ PORTFELE. USŁYSZAŁ ZARZUTY

Policjanci przedstawili zarzuty 16-latkowi, który na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego okradał samochody. Łupem nastolatka padały portfele pozostawione w niezamkniętych pojazdach. Nieletni za swoje czyny poniesie odpowiedzialność przed sądem rodzinnym.

Policjanci z Ropczyc, w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, czterokrotnie byli powiadomieni o kradzieżach portfeli, pozostawionych w niezamkniętych pojazdach, na terenie gminy Ropczyce. Do trzech kradzieży doszło w lipcu, a do kolejnej we wrześniu br. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego zajmujący się tą sprawą, wytypowali nieletniego, którego podejrzewali o dokonanie tych przestępstw. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego.

Podczas przesłuchania nastolatek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Podczas składania wyjaśnień oświadczył, że portfele zabierał z niezamkniętych samochodów, a znajdujące się w nich pieniądze wydawał na własne potrzeby.

Z uwagi na wiek sprawcy, 16-latek odpowiadać będzie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Policjanci przypominają i apelują, aby zabezpieczać swoje mienie. Nie pozostawiać w samochodach przedmiotów mających jakąkolwiek wartość. Opuszczając pojazd, czy wychodząc z mieszkania, zawsze sprawdźmy, czy dokładnie zamknęliśmy drzwi i okna.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x