Orzech promocje

Trudne warunki na drogach. Niestety nie obyło się bez kolizji

Padający śnieg, powoduje, że na drogach jest ślisko i niebezpieczne. Jazda w takich warunkach sprawia, że droga hamowania się wydłuża, a nadmierna prędkość i gwałtowne manewry mogą powodować utratę panowania nad pojazdem. Tylko od wczoraj, na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego doszło do kilku zdarzeń drogowych, dlatego też apelujemy do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Zimowe warunki atmosferyczne sprawiają, że nawierzchnia jezdni jest śliska i mokra. Może także na niej zalegać warstwa śniegu. W takich sytuacjach, koła łatwo tracą przyczepność. Kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Tylko wczoraj, na drochach naszego regionu doszło do kilku zdarzeń.

O godz. 17.50, kierowca ciężarowego volvo, na drodze krajowej nr 94, w Sędziszowie Małopolskim nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, a następnie uderzył w opla, który wskutek uderzenia zjechał do przydrożnego rowu.

O godz. 18, w miejscowości Olimpów, kierujący citroenem, wjeżdżając na wzniesienie, nie dostosował techniki jazdy do warunków panujących na drodze i tocząc się, uderzył w kierującą volkswagenem, która jechała za nim.

Do kolejnego zdarzenia doszło po godz. 18, na ul. Kota w Sędziszowie Małopolskim. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kierująca fordem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i najechała na tył pojazdu audi, którego kierujący zatrzymał się na skrzyżowaniu. Chwilę później kierujący volkswagenem, uderzył w forda, a ten ponownie w audi. W wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Sędziszowie Małopolskim.

Pamiętajmy! Zimowa aura sprawia, że na drogach zalega śnieg, a niskie temperatury, szczególnie ranem i wieczorami powodują, że jezdnia jest śliska. W takich warunkach wyprzedzanie, wymijanie, wymagają dostosowania prędkości do panujących warunków i zachowania szczególnej ostrożności. Apelujemy również do pieszych, aby korzystali z chodnika lub innych wyznaczonych dla nich dróg. Jeśli takich nie ma, należy skorzystać z pobocza, idąc zawsze jego lewą stroną, a w przypadku jego braku korzystamy z jezdni, idąc jak najbliżej jej krawędzi.

źródło: KPP Ropczyce

14 komentarzy na temat “Trudne warunki na drogach. Niestety nie obyło się bez kolizji

 • 25 grudnia 2021 o 16:45
  Permalink

  Bo w mieście są drogi powiatowe i Burmistrz ma g.. do gadania

  Odpowiedz
 • 22 grudnia 2021 o 10:08
  Permalink

  Po wioskach lepiej drogi odśnieżone niż w Sędziszowie

  Odpowiedz
 • 21 grudnia 2021 o 18:44
  Permalink

  Dzisiaj, tj. 21.12.2021 boczne drogi trzeciej kategorii w Ropczycach lepiej są odśnieżone niż przez centrum Sędziszowa. Po wczorajszym dniu nadal szklanka!!!

  Odpowiedz
  • 22 grudnia 2021 o 08:59
   Permalink

   Bo w Pejsowie są najważniejsze światełka w rynku.Cały budżet poszedł na prąd i na sól już brakło.

   Odpowiedz
   • 22 grudnia 2021 o 15:55
    Permalink

    Ale was bolą te światełka
    żal dupe ściska ha ha
    światełka to temat GMINY a o odśnieżanie to racja kiepsko to wygląda ale to akurat chodzi o drogi Powiatowe

    Odpowiedz
 • 21 grudnia 2021 o 16:17
  Permalink

  Po Ropczycach pługi / piaskarki jeżdżą z podniesionym tym czymś do zgarniania śniegu. Jadą i nie posypują… Ktoś się za chwilę odezwie, że to pewnie nie ich rejon… no tak, całe miasto to nie ich rejon

  Odpowiedz
 • 21 grudnia 2021 o 13:09
  Permalink

  Wczoraj jaką babeczka starsza próbowała ominąć tira i wepchala się pomiędzy samochody swoim srebrnym autem blokując przejazd na wiadukcie, a za nią poszli inni i nie miała nawet jak cofnąć. Potem wielkie pretensje miała ze wjechała na czyjś pas ruchu, nie ważne że my na pierwszeństwie stoimy i nie mamy jak pod górkę pojechać, nie ważne że zrobiła korek …. Bo ona nie może przejechać. Zablokowała cały wiadukt chrabina jedna. Dupsko jej mości jest najważniejsze. Nie pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • 21 grudnia 2021 o 13:10
   Permalink

   Rzecz miała miejsce w Sędziszowie młp.

   Odpowiedz
 • 21 grudnia 2021 o 12:30
  Permalink

  Warunki trudne a piaskarki gdzie znowu ich zaskoczył śnieg no oczywiste jak co roku bo drogi w Sędziszowie to masakra

  Odpowiedz
 • 21 grudnia 2021 o 11:14
  Permalink

  A gdzie nasze służby do odśnieżania????? Znowu tomaszewski wygrał i co śpi?

  Odpowiedz
  • 21 grudnia 2021 o 15:17
   Permalink

   Daj mu spokuj on narazie beton miesza odśnieżał będzie jak będzie miał czas

   Odpowiedz
 • 21 grudnia 2021 o 11:08
  Permalink

  XXI wiek a problemy te same co w średniowieczu… czy ktoś zza biurka mógłby ruszyć dupę i pociągnąć do odpowiedzialności te firmy, które wygrały przetargi na odśnieżanie? Jak dojadą karetki? Ludzie, to jest paranoja

  Odpowiedz
 • 21 grudnia 2021 o 10:18
  Permalink

  O obfitych opadach śniegu było wiadomo od południa zamiast posypać przed opadami solą to urzędnicy czekają nie wiem na co przecież piaskarka nie pojedzie bez polecenia bo mu nikt za to nie zapłaci

  Odpowiedz
  • 21 grudnia 2021 o 17:13
   Permalink

   Racja. Trzeba być kompletnym ignorantem, żeby dopuścić do takich obrazków jakie mieliśmy wczoraj. Ludziska mamy XXI wiek. Jest pełno aplikacji meteo, modeli meteo, zdjęć satelitarnych, które pokazują jak na tacy gdzie i kiedy i ile śniegu może spać. Czy osoby odpowiedzialne za utrzymanie dróg operują tego typu zdobyczami???? Czy dopiero wychodząc na papierosą “na pole” kiedy zobaczą padający śnieg podejmują decyzję???

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *