Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Kiedy otwarcie krytego basenu w Ropczycach? Jest przewidywana data powrotu na pływalnie…

Od 13 marca br. kryty basen w Ropczycach jest nieczynny, powodem nie była pandemia koronawirusa, a awaria. To właśnie tego dnia zostały zauważone jej pierwsze oznaki – informuje dyrektor RCSiR. Jak się okazało, była ona na tyle poważna, że wymusiła remont obiektu.

W basenie był przeciek i zarządca basenu podjął decyzje o spuszczeniu wody i remoncie. Następnym etapem było ogłoszenie przetargu i wytypowanie wykonawcy.

Prace przy krytym basenie trwają już kilka miesięcy, ale dobiegają końca. Wykonawca musiał uszczelnić przeciek, wyłożyć ściany basenu płytkami a dno specjalną folią. Na pływalni zostało także wymienione oświetlenie basenu. Teraz pozostało napełnienie basenu wodą (500 kubików wody) i odbiory końcowe.

Jak informuje dyrektor RCSiR Adam Wojdon: jestem pełen optymizmu, że 5 października basen powinien ruszyć. Ten termin nie jest jeszcze pewny, bo wszystko zależy od tempa napełnienia basenu wodą i od odbiorów m.in. sanepidu. Otwarcie basenu może więc ulec przesunięciu od kilku do kilkunastu dni.

Remont krytej pływalni kosztował Gminę Ropczyce 330 tysięcy złotych.

fot. UM w Ropczycach

6 komentarzy na temat “Kiedy otwarcie krytego basenu w Ropczycach? Jest przewidywana data powrotu na pływalnie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *