Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Zmiana organizacji ruchu 1 listopada

Dzień Wszystkich Świętych, to czas policyjnych działań, ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa, w szczególności w ruchu drogowym. W tym czasie na drogach powiatu ropczycko-sędziszowskiego należy spodziewać się wzmożonego ruchu pojazdów, dlatego też zwracamy się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach cmentarzy w okresie poprzedzającym jak i w czasie samego dnia Wszystkich Świętych.

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to okres, w którym obserwujemy wzmożony ruch kołowy i pieszy. Dla zapewnienia bezpieczeństwa na drogach, służbę w tym czasie będzie pełnić więcej funkcjonariuszy, w szczególności w rejonach cmentarzy, kościołów oraz głównych szlaków komunikacyjnych. Policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących w drodze na cmentarze i podczas powrotów do domu.

W tym czasie funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na:

  • Eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących
  • Właściwe używanie świateł zewnętrznych pojazdów

1 listopada na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego planowane są zmiany w organizacji ruchu:

  • Ropczycach na dwukierunkowej ul. Piłsudskiego, ruch odbywać się będzie w jednym kierunku, od ul. Wyszyńskiego do ul. Konarskiego
  • w miejscowości Lubzina, prosimy nie parkować na poboczu drogi krajowej nr 94, w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową nr 1287R relacji Lubzina-Paszczyna
  • w miejscowości Wielopole Skrzyńskie, prosimy nie parkować na poboczu drogi wojewódzkiej 986, w rejonie cmentarza
  • w miejscowości Góra Ropczycka, przewidziana zmiana organizacji ruchu na odcinku drogi gminnej od drogi powiatowej P1342R w kierunku parku “Buczyna”
  • w miejscowości Nockowa, przewidziana zmiana organizacji ruchu na odcinku od skrzyżowania drogi gminnej przy cmentarzu w kierunku miejscowości Wiercany. Droga jednokierunkowa.
  • Sędziszowie Małopolskim, przewidziana zmiana organizacji ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Aleja 1000-lecia obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy

W Ropczycach, Wielopolu Skrzyńskim, Lubzinie, Łączkach Kucharskich oraz pozostałych miejscowościach w rejonie cmentarzy policjanci będą prowadzić działania w celu zapewnienia płynności i bezpieczeństwa ruchu. Wspierani będą przez człnoków Jednostki Strzeleckiej z Sędziszowa Małopolskiego oraz druhów OSP.

Prosimy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i stosowanie się do sygnałów i poleceń wydawanych przez osoby kierujące ruchem. Pamietajmy także, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą większych kwot pieniędzy, niż potrzebujemy. Zwracajmy także uwagę na sposób przechowywania dokumentów, kluczy oraz przedmiotów wartościowych, aby nie stały się łupem przestępców. Przed wyjazdem nie zapomnijmy także zamknąć domów i mieszkań.

źródło KPP w Ropczycach

zdjęcie cmenatrz w Lubzinie 2021 A.Kosydar

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x