Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Odświeżona i rozbudowana szkoła wraz z nowoczesną kuchnią

Już nie tylko lokalna społeczność, lecz także okoliczne gminy bacznie obserwowały prace, trwające w szkole podstawowej w Nockowej. Jak zapowiadano na początku roku, wraz z początkiem października budynek został oddany do użytku. O tej długo wyczekiwanej inwestycji pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Co i za ile zostało zrobione?

W efekcie zrealizowanych prac powstał dodatkowy budynek o dwóch kondygnacjach, przylegający do “starej” częsci. Obiekt zyskał również dodatkowe wejście.  Szkoła powiększyła się o blisko 600 m² powierzchni użytkowej, w której zagospodarowano takie pomieszczenia jak: dwa oddziały przedszkolne, dwie sale lekcyjne, sanitariaty, kuchnię oraz jadalnię. Jednak to nie wszystko. Dach także został odremontowany. Jego konstrukcję zmodyfikowano z płaskiej na wielospadową. Rozbudowa placówki pomoże zrealizować wiele celów edukacyjnych i polepszyć warunki sanitarne budynku.

Wartość brutto prac wykonanych przez firmę z Glinika to 2 051 136,72 zł z czego 2 000 000 pochodzi z Funduszu Inwestycji Lokalnych.

I jeszcze nowa kuchnia w szkole!

W tej samej szkole doposażono kuchnię o niezbędne przedmioty i sprzęt, który znacznie usprawni jej działania: m.in. szafy chłodnicze oraz mroźnicze, regały, stoły, taborety elektryczne, kuchenkę, okap, piec konwekcyjno-parowy, zestawy garnków, patelni, akcesoriów kuchennych oraz zastawę stołową.

Realizacja tego zadania była możliwa także dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 71 tys. zł. z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Z budżetu gminy wydano na ten cel 18 tys. zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Meg
Meg
1 rok temu

ciekawe czy będzie tyle dzieci ze wsi, żeby zapełnić całe grupy przedszkolne….

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Meg

No właśnie myślę o tym samym… Ludzie z wiosek uciekają do miast bo żyje się im łatwiej. Wieś się wyludnia, a każda gmina buduje teraz szkoły na wsiach. Jaki jest tego sens? Za 5 lat nie będzie tam dzieci przecież.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x