Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Kto rozsyła oszczerstwa przeciwko pracownikom starostwa i jakie jest stanowisko władz w tej sprawie?

Jakiś czas temu między mieszkańcami powiatu ropczycko-sędziszowskiego zaczął krążyć pewien anonim. Zawarta w nim jest krytyka i oszczerswta wobec Starosty jak i pracowników Starostwa Powiatowego w Ropczycach. W. Darłak dementuje treść tego pisma i zapowiada kroki prawne wobec autora.

Co zawiera anonim?

Pismo skierowane jest do p. Moskala i odnosi się do rzekomych sytuacji, które miały miejsce na imprezie związanej ze „Sprzątaniem świata” organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Ropczycach.

Anonimowe pismo krąży w sieci za pomocą środków masowego komunikowania, a treść w nim zawarta jest mocno wulgarna. Padają w nim obraźliwe słowa, przytaczana jest impreza podczas, której miało dochodzić według autora do haniebnych zachowań. Krytykowani są niektórzy pracownicy (wymienieni z nazwiska) oraz sam Starosta. Jak wynika z treści listu, autorem jest jeden z pracowników Starostwa, który zaczyna pismo od słów cyt. „Pracuje w starostwie długo …”

Treści anonimu nie publikujemy ze względu na jego niecenzuralny język oraz ochronę danych osobowych.

Sprawa trafiła do prokuratury

Jak informuje starosta powiatu W. Darłak w sprawie anonimu zostało złożone zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Ropczycach o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę funkcjonariuszy publicznych.

W oświadczeniu Witolda Darłaka, które zostało opublikowane na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w dniu 5 października 2022r. znalazł się zapis: Złożenie powyższego zawiadomienia ma na celu nie tylko ochronę interesów i dobrego imienia poszczególnych osób wskazanych w liście, ale przede wszystkim ochronę całej instytucji Starostwa Powiatowego w Ropczycach przed sprawcami przestępstw.

Jak sprawę komentuje sam Starosta?

Włodarz powiatu Witold Darłak w rozmowie z nami przyznał, że jest oburzony treścią listu, dementuje informacje w nim zawarte. W starostwie takie sytuacje nie miały miejsca. A po za urzędem ja nikomu do życia prywatnego zaglądał nie będę. Nie będę nic piętnował, ani zachęcał. Każdy może żyć jak chce. (…) Mam pewnie podejrzenia i będę dochodził swoich praw i ochrony, nie tylko dla siebie, ale też pracowników. (…) Rozpowszechnianie takich tekstów jest karalne. – mówił W. Darłak.

zdjęcie przykładowe pixabay

 

21 komentarzy na temat “Kto rozsyła oszczerstwa przeciwko pracownikom starostwa i jakie jest stanowisko władz w tej sprawie?

 • 12 października 2022 o 08:29
  Permalink

  Myślę, że autorem ohydnego paszkwilu jest osoba(kobieta), której w życiu coś nie wyszło, nie spełnione ambicje zawodowe, marzenia. Gotowa jest spaskudzić swoje lokum, gdzie z resztą to robi, żeby osiągnąć coś więcej, a nawet najwyższy stolek. Postać nie godna być osobą publiczną, zawistna, fałszywa, nie umiejąca poradzić sobie z niepowodzeniem. Musi się leczyć u bardzo dobrego psychiatry.
  Oby nie szkodziła więcej powiatowi(naszemu spoleczenstwu).

  Odpowiedz
  • 12 października 2022 o 14:57
   Permalink

   Czyżby brała pani udział w tej imprezie?

   Odpowiedz
  • 12 października 2022 o 16:48
   Permalink

   Wszyscy myślą o tej samej osobie

   Odpowiedz
 • 11 października 2022 o 21:31
  Permalink

  Bunga Bunga po Ropczycku 😂😂.

  Odpowiedz
 • 11 października 2022 o 19:11
  Permalink

  no czytajac te komentarze to sprawa gruba sie robi i mysle ze to juz podciaga pod CBA i te zatrudnienia rodziny , znajomych, jazda samochodem w celach prywatnych tak to se mozna robic w firmach prywatnych zatrudniajac pociotków a nie w urzedzie

  Odpowiedz
 • 11 października 2022 o 15:40
  Permalink

  Gdzie są wszystkie komentarze???????? Cenzury się wam zachciało?????

  Odpowiedz
  • 12 października 2022 o 15:47
   Permalink

   O jakie komentarze chodzi? Wszystke pojawiają w miarę na bieżąco.

   Odpowiedz
 • 8 października 2022 o 21:22
  Permalink

  zapoznałem się z listem.
  wyglada na list od osoby, które pracuje robi swoje a osoby „przebojowe” z artystyczna dusza zwał jak zwał bawią się w najlepsze. Kazdy z nas to zna, w każdym zakładzie małym i dużym tak jest.
  Ktoś napisze, że to akcja przed wyborami. Nic bardziej mylnego….
  Wybory za rok, jak by to wyszło za razk to by były komentarze „to akcja wyborcza, czemu to nie wyszło na świeżo?”
  I sytuacja wyszła na świeżo. wydaje mi się że w małym stopniu atakuje to władze a poszczególne osoby i sytuację panującą w urzędzie.
  Równie dobrze donos mógła napisać sflustowana kobieta, która nie została zaproszona do przysłowiowego „trójkąta”
  Czy jest to afera na tyle żeby prokuratora szuka autora donosu? NIE
  Trzeba wyjaśnić czy na pewno panuje taka chora sytuacja w urzędzie i kolega pyta czy filmy z WC są już na necie.

  Odpowiedz
 • 8 października 2022 o 13:13
  Permalink

  Mi wystarczy ze nagle w starostwie pracuje kilkanaście osób z Gnojnicy… pech chciał ze akurat po objęciu przez niego władzy… kolesiostwo i sprzedawanie pracy dla chociaż by synusiow swoich kolegów ze wsi w ktorej mieszka… przypadek?

  Odpowiedz
 • 8 października 2022 o 08:55
  Permalink

  Sex afera mnie nie obchodzi, wszyscy sex uprawiają. Mnie orzeraża inna rzecz kto nas dyma a w liscie widac że chyba rodzina Pana Witka ? Jeśli to prawda że jest aż taki nepotyzm powinno się publicznie pokazać na jakich zasadach konkursowych otrzymali stanowiska bo może mają wykształcenie odpowiednie aha Panie DARŁAK czemu nie ma tytułów naukowych przy poeczątkach pracowników starostwa ?

  Odpowiedz
 • 7 października 2022 o 22:23
  Permalink

  Czy Pan Starosta zapłacił ze swojej kieszeni za ta imprezę, na której odbywał się ten nierząd? Może najwyższa pora zrobić z tym porządek? Syn Starosty jeździ na stacje paliw po piwko samochodem ze starostwa marki SKODA, był widziany. To chyba trochę nadmierne nadużywanie „władzy”… może to nieodpowiedni człowiek na tym miejscu… a finalnie skończy się tak, ze sprawa niestety ucichnie….

  Odpowiedz
 • 7 października 2022 o 20:19
  Permalink

  To chyba Pytanie retoryczne odnośnie tytułu reportażu .

  W dzisiejszych czasach politycznie/klimatycznie ciężkich

  Pewnie ruskie trole .
  Nasi są swieci a dodatek katolicy ,
  Kto może takie kłody pod nogi podkładać

  Przepraszam. … zapomnialem
  Jeszcze Zydzi są przecież

  Pozdrawiam Władze Starostwa

  Dziekuje P

  Odpowiedz
 • 7 października 2022 o 12:52
  Permalink

  A gdzie najciekawsza część artykułu, czyli komentarze? 😉

  Odpowiedz
  • 8 października 2022 o 15:02
   Permalink

   Wszyscy o tym wiedzą a każdy udaje że nie wie .

   Odpowiedz
 • 7 października 2022 o 11:13
  Permalink

  a jak to się okaże prawdą to główki polecą

  Odpowiedz
 • 7 października 2022 o 09:51
  Permalink

  Miałem okazję zaznajomić się z treścią tego „listu”. Patologie w nim opisane są potworne, i jeżeli choćby 10% jego treści jest prawdziwe to cała ekipa nadaje się do natychmiastowej dymisji. Tajemnicą poliszynela jest fakt powszechnego nepotyzmu w strukturach naszego samorządu – przyznają to wszyscy po cichu widząc powiązania rodzinno – biznesowe.

  Autor anonima wspomina, że rzekomo ma materiały dowodzące sprawie. W interesie mieszkańców naszego rejonu jest by te materiały zostały jak najszybciej upublicznione a osoby biorące udział w „zabawach” pociągnięte do odpowiedzialności. Nie zapominajmy, że opisywana impreza miała miejsce w strefie publicznej, a uczestnicy w tym czasie byli w pracy.

  Odpowiedz
  • 9 października 2022 o 19:16
   Permalink

   a gdzie można przeczytać ten anonim?

   Odpowiedz
 • 7 października 2022 o 07:42
  Permalink

  moze najpierw prokuratura lub policja powinna wyjaśnić sprawę czy to co pisze ktoś to jest prawdziwe czy nie a póżniej ukarać tego co piszę nieprawdę lub ukarać „FUNKCJONARIUSZY PUBLICZNYCH „

  Odpowiedz
 • 6 października 2022 o 21:10
  Permalink

  w kazdej bajce cos prawdy jest. no chyba Pann Starosta nie zaprzeczy, że sporo stanowisk pracy zostalo obsadzonych przez znajomych i rodzine.

  Odpowiedz
  • 8 października 2022 o 08:59
   Permalink

   Jeszcze mam pytanie do Pana Darłaka. Czy korzysta Pan z auta starostwa do celów prywatnych czyli jazda do domu, wakacje oraz pozyczanie dla rodziny bo to chyba kolejna skoda superb czyli luxusowe auto

   Odpowiedz
  • 12 października 2022 o 09:59
   Permalink

   śmieszne jest to że Starosta złożył doniesienie do Prokuratury o znieważenie dobrego imienia pracowników i osób wymienionych w liście, skoro faktem jest że pewne wymienione osoby już dawno nie miały dobrego imienia więc co tu jest chronić????!!!!!! Tak w ogóle nieźle się wykrecaja że w starostwie (w urzędzie) takich sytuacji nie było. Może nie w samym urzędzie ale poza nim były czyli na imprezie urzędowej- nie prywatnej!! Więc funkcja Starosty chyba w tym czasie nie wygasa i jakiś rygor musi byc… (pomijając to że bawili się za pieniądze podatników). to że rodzina i znajomi pracują tam to od dawna wiadomo. a samochód służbowy wykorzystywany na cele prywatne to już przesada. Jednak muszę przyznać że swego czasu miałem okazję jechać za służbowym autem starostwa akurat do tego samego miejsca a zatem byłem świadkiem jak pracownicy w godzinach pracy pojechali do galerii w Rzeszowie i chodzili po sklepach. niejednokrotnie również widziałem pracowników robiących zakupy w biedronce w Ropczycach w godzinach urzedu (pewnie władza o tym nie wiedziała?!). czas zrobić z tym porządek.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *