Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Policjanci zatrzymali kilku kierujących pod wpływem alkoholu i kierującą z zakazem prowadzenia pojazdów

Pięciu kierujących pod wpływem alkoholu, zatrzymali podczas minionego weekendu ropczyccy funkcjonariusze. Wszyscy poniosą odpowiedzialność za wykroczenia. Konsekwencji nie uniknie również kierująca nissanem, która prowadziła pojazd, mimo że posiadała aktywne zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.

Od piątku do niedzieli ropczyccy policjanci prowadzili działania pn. „Trzeźwość”, których głównym celem było wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają za kierownicę po wypiciu alkoholu. Pomimo ciągłych apeli i informacji o konsekwencjach prawnych związanych z jazdą po alkoholu, ciągle nie brakuje osób, które wsiadają za kierownicę na tzw. “podwójnym gazie”. Podczas minionego weekendu funkcjonariusze ropczyckiej drogówki zatrzymali aż pięciu kierowców, którzy mimo wypitego wcześniej alkoholu, wsiedli za kierownice pojazdów. Wszyscy odpowiedzą za popełnienie wykroczenia, jakim jest jazda w stanie po użyciu alkoholu.

Pierwszy zatrzymany to 28-letni mieszkaniec gminy Dębica, który w sobotę przed godz. 8, w miejscowości Ocieka, kierował audi, mając prawie 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Drugi z kierujących, mieszkaniec gminy Kolbuszowa, został zatrzymany godzinę później na ul. Kolbuszowskiej w Sędziszowie Małopolskim. Tym razem badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 65-letniego kierującego renault ponad 0,3 promila alkoholu.

W niedzielę przed godz. 8, został zatrzymany kolejny kierujący, który wsiadł za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Na ul. Mickiewicza w Ropczycach, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem. Jak wykazało badanie alkomatem, 58-letni mieszkaniec Rzeszowa miał w organizmie ponad 0,4 promila alkoholu.

Tego dnia, o godz. 12.30, na ul. 3-go Maja w Ropczycach, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego dacią. Również i w tym przypadku, 36-letni mieszkaniec gminy Ropczyce usiadł za kierownicę, mimo że pił wcześniej alkohol. Badanie wykazało ponad 0,3 promila alkoholu w jego organizmie.

Kolejnym kierującym, który prowadził pojazd, będąc pod wpływem alkoholu, był kierujący kią. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 40-letniego mieszkańca gminy Ostrów ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Wszystkim kierującym zostały zatrzymane prawa jazdy. Wkrótce poniosą oni odpowiedzialność za popełnione wykroczenia przed sądem.

Konsekwencji prawnych nie uniknie również 48-letnia kierująca nissanem, która została zatrzymana do kontroli drogowej na ul. Konopnickiej w Sędziszowie Małopolskim. Mieszkanka gminy Wielopole Skrzyńskie kierowała samochodem pomimo dwóch aktywnych zakazów prowadzenia pojazdów, wydanych przez sądy rejonowe w Ropczycach oraz Kolbuszowej. Za popełnione przestępstwa 48-latka poniesie odpowiedzialność przed sądem

źródło KPP Ropczyce, zdjęcie przykładowe

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pawel
Pawel
1 rok temu

Przynajmniej do czegoś nadają się pieski

jbpis
jbpis
1 rok temu

tepic meneli za kólkiem

2
0
Would love your thoughts, please comment.x