Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Roboty edukacyjne i sprzęt komputerowy trafią do szkół w Gminie Ostrów

Wczoraj w Rzeszowie, w imieniu Wójta Gminy Ostrów Grzegorza Ożoga, jego zastępca Jacek Róg, dokonał podpisania umowy na realizację projektu “RaP STEAM”. Jest to inicjatywa skupiająca się na rozwijaniu umiejętności z zakresu robotyki i programowania w szkołach podstawowych na terenie województwa podkarpackiego.

Zgodnie z zawartą umową, uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych w gminie Ostrów już wkrótce będą mieli możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach z robotyki i programowania. Projekt “RaP STEAM” zakłada bezpłatne dostarczenie do wszystkich sześciu szkół podstawowych z Gminy Ostrów łącznie 60 zestawów robotów edukacyjnych, 54 zestawy sprzętu komputerowego oraz 6 mat robotycznych.

Przed rozpoczęciem zajęć, nauczyciele uczestniczyć będą w specjalistycznych szkoleniach, które przygotują ich do efektywnej realizacji programu nauczania z zakresu robotyki i programowania.

Realizacja projektu “RaP STEAM” to krok w kierunku rozwoju nowoczesnych umiejętności wśród najmłodszych mieszkańców gminy Ostrów. Dzięki dostępowi do nowoczesnych narzędzi i edukacji w obszarze STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics), uczniowie będą mieli okazję rozwijać kreatywność, logiczne myślenie oraz umiejętności problem-solving.

Inicjatywa ta stanowi ważny impuls dla edukacji w regionie, kładąc podwaliny pod rozwój kompetencji cyfrowych już od najmłodszych lat. Pozwoli to młodym ludziom na lepsze przygotowanie się do przyszłości w coraz bardziej cyfrowym i technologicznym świecie.

zdjęcia Gmina Ostrów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x