Orech promocje

Potrącenie rowerzysty w Sędziszowie Młp.

Dziś 10 maja w Sędziszowie Młp na ul. Witosa doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód dostawczy marki Volkswagen.

Jak informuje rzecznik prasowy KPP w Ropczycach, zdarzenie miało miejsce około g. 9:30 na ul. Witosa w Sędziszowie Młp. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do potrącenia 70-letniego rowerzysty doszło podczas wykonywania manewru wyprzedzania przez 38-letniego kierowcę Volkswagena.

Ranny rowerzysta został karetką pogotowia przetransportowany do szpitala. W miejscu zdarzenia jeden pas ruchu jest zablokowany – ruch odbywa się wahadłowo. Utrudnienia mogą potrwać około 2 h – informuje rzecznik prasowy.

38-letni kierowca Volkswagena jest trzeźwy, natomiast trzeźwość rowerzysty zostanie przebadana w szpitalu.

Jeden komentarz na temat “Potrącenie rowerzysty w Sędziszowie Młp.

  • 12 maja 2021 o 15:21
    Permalink

    Każdy rowerzysta powinien zostać objęty obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, nawet 50 złotych rocznie. i Każdy staruch powyżej 60 roku życia powinien mieć coroczne badania dotyczące możliwości prowadzenia jakiegokolwiek pojazdu, nawet roweru. To co te pryki odwalają na tych swoich archaicznych wehikułach, to się w głowie nie mieści, miota nim jak szatanem, jedzie, nie patrzy na nic, bo on stary to nie musi, ledwo się toczy, nie wiadomo, czy pijany czy zaraz zemrze. Potem zdejmiesz takiego wapniaka nie ze swojej winy, rozbije ci auto i męcz dziada, żeby Ci za naprawę oddał.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.