Orzech promocje

Oddział covidowy w sędziszowskim szpitalu zamknięty

Nie ma już oddziału covidowego w szpitalu w Sędziszowie Małopolskim. Ostatni pacjenci zostaną wypisani do domu i ponownie wraca oddział neurologii – taką informację przekazał dziś na konferencji prasowej starosta powiatu Witold Darłak.

Dziś 10 maja przy budynku hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach, gdzie aktualnie znajduje się jeden z Punktów Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19, odbył się briefing prasowy starosty powiatu W. Darłaka.

Starosta poinformował, że na polecenie wojewody podkarpackiego Ewy Leniart zostało zakończone funkcjonowanie oddziału covidowego w Szpitalu Powiatowym w Sędziszowie Młp. Oddział covidowy w sędziszowskim szpitalu funkcjonował od listopada 2020 roku, aktualnie pozostaną trzy łóżka obserwacyjne zlokalizowane przy izbie przyjęć.

Jak mówi dyrektor ZOZ-u: wracamy do normalności, od dzisiaj zostają wznowione badania i zabiegi na oddziale chirurgii planowej, a od 15 maja wznawiamy przyjęcia na oddział neurologii. Te cztery dni dajemy sobie na wypisanie ostatnich pacjentów covidowych, których jest w tej chwili cztery osoby. Następnie robimy generalne odkażanie całego oddziału, a w sobotę wznawiamy 28-łóżkowy oddział neurologii – dodaje Pachlita.

Materiał video z konferencji:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x