Daniel Obajtek

Basen w Ropczycach wreszcie będzie otwarty?

Basen kryty w Ropczycach po prawie rocznej przerwie spowodowanej nie tylko pandemią koronawirusa, ale także awarią i remontem (o czym pisaliśmy TUTAJ)- zostanie ponownie otwarty.

Wielu mieszkańców nie może się już doczekać. Nic dziwnego, pływalnia jest nieczynna od marca 2020, kiedy to zauważono awarię i wprowadzono obostrzenia związane z COVIDem. A kiedy już w październiku mogła się otworzyć po remoncie, wprowadzone obostrzenia na to nie pozwalały. I wreszcie po prawie rocznej przerwie, basen znów ma przyjąć pierwszych gości.

Basen kryty, jak informuje Adam Wojdon, dyrektor Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji, aktualnie jest w trakcie napełniania wodą. Zaraz jak otrzymaliśmy sygnał o możliwości otwarcia basenu, rozpoczęliśmy procedury jego otwarcia – dodaje szef pływalni.

Napełnienie wodą basenu wraz z jej podgrzaniem to czas około tygodnia, następnie rozpoczną się procedury sanepidu (badanie wody, próby etc.), które są planowane od poniedziałku 15 lutego – i tutaj trzeba liczyć kolejny tydzień – informuje Wojdon.

Więc kiedy otwarcie?

Optymistyczny termin to piątek 19 lutego, wszystko zależy od wyników badań i terminu ich otrzymania z sanepidu.

Może się udać na 19-tego, a jeżeli nie – to na poniedziałek, wtorek (22-23.02). Tych terminów nie przeskoczymy, to jest technologia – dodaje szef pływalni.

fot. RCSiR

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mieszkaniec
mieszkaniec
3 lat temu

Może to może tamto sramto to jest technologia. Pijany byłeś jak to mówiłeś czy co bo nie rozumiem

sąsiad
sąsiad
3 lat temu

Bolka nie zaleje mieszkania ma wyżej

Nie bo nie ..
Nie bo nie ..
3 lat temu

Przyjedźta do Glinika , Łączek czy Małej , tu baseny będą bo pobudują te dziury w ziemi zeby Bolka nie zalało…

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu

Ha i tak wprowadza zaraz rezerwacje całego basenu do na szkoły to na dziadki i po normalnym użytkowaniu. Bo przecież grupa 20 osób musi mieć cały basen śmiech na sali

4
0
Would love your thoughts, please comment.x