Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

KOLEJNY ATAK ZIMY, UWAŻAJMY NA DROGACH!

Policjanci apelują o ostrożność. Dziś na podkarpackich drogach znów trudne warunki do jazdy. Opady śniegu, zamiecie i śliska nawierzchnia utrudniają jazdę kierowcom. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i gwałtowne manewry mogą spowodować utratę panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji i wypadków.

Intensywne opady śniegu i silny wiatr sprawiają, że warunki na drodze są bardzo trudne. Mogą być niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Apelujemy o zachowanie ostrożności i rozwagi.

Jezdnie są śliskie, pokrywa je spora warstwa śniegu. W takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Droga hamowania istotnie się wydłuża, łatwo o poślizg i utratę panowania nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie czy wchodzenie w zakręt, w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości. Nie zapominajmy o odśnieżeniu samochodu. Pamiętajmy, że wolniej znaczy bezpieczniej. 

Szczególnie uważać trzeba w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Ostrożność muszą też wykazywać piesi, bowiem w przypadku nagłego wejścia na jezdnię, kierujący samochodem może nie zdążyć wyhamować.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
złe_garczki
złe_garczki
3 lat temu

Ze względu na warunki, po prostu odstawiłem auto i chadzam pieszo do sklepu np. Śmieszne, że 40 lat temu ulice były pełne przechodniów, teraz ludziom nogi do wiadomo czego przyrosły i przejście kilometra jest dla nich katorgą. Idąc 2 km w jedną stronę spotykam jednego przechodnia-biegacza. Jakby wam pozabierać samochody, do byście poumierali z głodu, bo do sklepu 500 metrów, ale nie mam auta, no jak ja się tam dostanę.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Jak zima to musi być snieg,,,,,,

mieszkaniec
mieszkaniec
3 lat temu

zasypać parkingi przed urzędem miejskim, starostwem i urzędem pracy i jak o 15 nie będą mieli jak wyjechać do domu to sobie przypomną że pasuje zadbać o drogi, na to kasy nie ma??

mieszkaniec
mieszkaniec
3 lat temu

Wszyscy zapierdzielaja w centrum bo biskup przecież przyjechał pogratulować organizacji odśnieżania wiadomo że ma sypać na bank a ciull małpy mają więcej rozumu i zapału nie obrażając małp

gosc
gosc
3 lat temu

W Sędziszowie chyba ktoś zapomniał o ul. PARTYZANTÓW ( od ulicy Kroczka do torów) i ul KOLEJOWA od stacji pks wzdłuż torów na godz 14.30 nie była wcale odśnieżana

5
0
Would love your thoughts, please comment.x