Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Kamera zarejestrowała 18-letniego pirata drogowego

Policjanci ustalili tożsamość pirata drogowego, który kierując toyotą popełnił kilka niebezpiecznych wykroczeń drogowych. Wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej w rejonie skrzyżowania oraz na przejściu dla pieszych. Skierowanie do sądu wniosku o ukaranie, było możliwe dzięki nagraniu nadesłanemu przez jednego z kierowców. Mężczyźnie grozi kara grzywny oraz utrata prawa jazdy.

W trakcie jazdy autem kierująca nim osoba wykonuje wiele manewrów. Najbardziej niebezpieczne jest wyprzedzanie, szczególnie jeśli kierujący wykonuje je w sposób niedozwolony. Takie zachowanie stwarza zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych, którzy w konfrontacji z pędzącym samochodem mogą zostać poważnie ranni, a nawet zginąć.

Na szczęście niebezpieczna jazda, coraz częściej spotyka się z reakcją innych uczestników ruchu drogowego. Tak też było w przypadku świadka, który nagrał niebezpieczne manewry kierującego toyotą i zapis z rejestratora przekazał ropczyckim funkcjonariuszom.

Na nagraniu z 11 października br. widać osobową toyotę, której kierujący, jadąc ulicami Ropczyc, w ciągu kilkunastu sekund popełnia kilka niebezpiecznych wykroczeń drogowych, w tym wyprzedza na podwójnej linii ciągłej w rejonie skrzyżowania oraz na przejściu dla pieszych w chwil, gdy znajduje się na nim pieszy.

Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość kierowcy toyotą. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec Ropczyc. Za popełnione wykroczenia, młody mężczyzna wkrótce poniesie odpowiedzialność przed sądem.

Pamiętajmy! Brawura i brak rozsądku, sprawiają poważne zagrożenie na drodze, a widząc takie zachowanie kierujących, poinformujmy o tym policjantów.

źródło: KPP Ropczyce

4 komentarze na temat “Kamera zarejestrowała 18-letniego pirata drogowego

 • 29 października 2021 o 11:50
  Permalink

  Niech policja pofatyguje się – najlepiej nieoznakowanym radiowozem – do Olchowej na drogę w kierunku Lipia. Strach tam chodzić , a takich debili jak ten z Ropczyc jest co najmniej kilku.

  Odpowiedz
  • 30 października 2021 o 00:26
   Permalink

   Od jutra jezdze wieczorami i nagrywam takich debili bo po zmroku jest ich tu pelno. Kazdy film przekaze policji. Obiecuje. Pozabieraja papiery moze wkoncu popierdole*com drogowym.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *