Orzech promocje

Debata społeczna z seniorami z Zagorzyc

Wczoraj w Dziennym Domu Pomocy Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Zagorzycach odbyła się inauguracyjna debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu seniorów. Prelegenci omówili oszustwa, które są popełniane na osobach starszych. Nie zabrakło także wskazówek dotyczących tego, jak zapobiegać takim sytuacjom. Podczas spotkania przedstawiono również aplikację „Moja komenda” oraz „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

“Seniorze – nie daj się oszukać” – pod taką nazwą odbyła się wczoraj debata społeczna w Dziennym Domu Pomocy Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Zagorzycach. Osoby starsze, każdego dnia narażone są na różnego rodzaju oszustwa, dlatego też głównym tematem poruszanym w trakcie spotkania było omówienie przestępczych działań popełnianych przez fałszywych wnuczków i funkcjonariuszy.

Prelegenci opowiedzieli także o najnowszych metodach działania przestępców. Ciągle zmieniające się sposoby wyłudzania pieniędzy powodują, że coraz częściej pojawiają się nowe metody oszustw, np. przy użyciu aplikacji na telefon. Funkcjonariusze apelowali o zachowanie szczególnej ostrożności w takich sytuacjach i nieinstalowanie aplikacji, jeśli ktoś nas do tego namawia lub pochodzą one z nieznanego źródła.

W trakcie debaty, policjanci przypomnieli uczestnikom aplikacje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda. Omówiono także program „Dzielnicowy, bliżej nas”.

Podczas debaty, uczestnicy przedstawili zagrożenia, jakie występują w ich najbliższym otoczeniu. Seniorzy zasygnalizowali swoje problemy i oczekiwania w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Zostaną one wzięte pod uwagę podczas codziennej służby policjantów i opracowywaniu przez dzielnicowych planów działań priorytetowych.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x