Orzech promocje

Jak działa krem liftingujacy? W jakim wieku go stosowac?

Większość dojrzałych kobiet bardzo koncentruje się na wyborze dobrego kremu. Dotyczy to zwłaszcza wieku, kiedy na skórze zaczynają pojawiać się oznaki starzenia, takie jak zmarszczki, zmarszczki i utrata elastyczności. Nie każdy jednak wie, jaki krem liftingujący wybrać, a jest to jeden z elementów do makijażu, który powinien znaleźć się w kobiecej kosmetyczce. Kiedy powiniśmy zacząć go używać?

Krem liftingujący działanie i właściwości

Skóra jędrna to skóra, która nie odkształca się i jest elastyczna po miejscowym ucisku. Tak to wygląda w praktyce, jednak w skórze musi zachodzić wiele procesów, aby cieszyć się tym efektem i utrzymać go przez długi czas. Produkty ujędrniające mają ostatecznie działać na kolagen i elastynę, kluczowe białka budujące strukturę skóry. Niestety wraz z wiekiem tracimy włókna kolagenowe i elastynowe, które ulegają osłabieniu i degradacji. „Dobra” formuła ujędrniająca to taka, która stymuluje i napędza ich syntezę, promując w ten sposób ich powstawanie. Powinna też intensywnie nawilżać skórę. Utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry jest kluczem do profilaktyki przeciwstarzeniowej i sposobem na wygładzenie powierzchni skóry, a niedobory mogą zmniejszyć skuteczność zabiegów ujędrniających. Nie można ignorować antyoksydacyjnego działania kosmetyków ujędrniających. Wolne rodniki są bardzo szkodliwe dla skóry i mają ogromny wpływ na przyspieszenie starzenia się skóry.

Krem liftingujący znajdziesz w na https://ziaja.com/p/5901887004950/krem-liftingujacy-288

Jak starzeje się skóra twarzy z biegiem lat?

Stan skóry zmienia się z biegiem lat – ustaje po hormonalnej burzy dojrzewania. Dopiero wtedy rozpoznasz swój typ skóry i dobierzesz odpowiednią pielęgnację.Od około 25 roku życia skóra zaczyna się starzeć – produkcja kolagenu stopniowo spowalnia, a włókna kolagenowe stają się sztywniejsze. Przez wiele lat jednak pierwsze ślady zmarszczek były niewidoczne gołym okiem. Po 30 roku życia na skórze pojawiają się pierwsze zmarszczki. Dlatego w tym okresie należy rozpocząć pielęgnację od nieco bogatszych preparatów i sięgnąć po odpowiednie odżywcze serum i maseczki. Po 40 roku życia zmniejsza się ilość gruczołów łojowych w skórze, dzięki czemu skóra łatwiej traci nawilżenie niż skóra 30-latka i jest bardziej wrażliwa na zewnętrzne czynniki szkodliwe.

W jakim wieku stosować krem liftingujący?

Czas na rozpoczęcie kuracji kremem liftingującym powinien rozpocząć się w wieku 40 lat. To idealny wiek, bo wtedy zmieniają się potrzeby i wymagania naszej skóry. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby prędzej czy później stosować tego typu kremy – wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i kondycji skóry. Wiele razy, jeśli chodzi o wybór kremu do twarzy, kobiety decydują się na mocny krem na noc. Oczywiście najlepszą kombinacją jest stosowanie makijażu o podobnej skuteczności, więc krem na dzień nie powinien być dużo słabszy. Prawdą jest, że ciało, w tym skóra, regeneruje się podczas snu, więc sensowne jest stosowanie mocniejszego makijażu na noc. Produkty, których głównym zadaniem jest podnoszenie, powinny być nieco inne.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x