Orzech promocje

Mecz Błękitni Ropczyce – Strug Tyczyn został przerwany przez brutalne zachowanie trenera

Sobotni mecz sparingowy Strugu Tyczyn z Błękitnymi Ropczyce zakończył się w atmosferze skandalu. Zawodnicy musieli przerwać grę w 60. minucie z powodu brautalnego faulu grającego trenera Błękitnych na jednym z zawodników Strugu.

Mecz był niezwykle widowiskowy. Początkowo to Błekitni Ropczyce wygrywali 2:0. Drużyna z Tyczyn szybko odrobiła jednak straty. Po 45 minutach Strug wygrywał 4:3, a po przerwie szybko zrobiło się 6:3.

Jednak w 60. minucie Rafał Rudny brutalnie sfaulował Konrada Zabawę. Młody zawodnik Strugu został przetransportowany do szpitala. ,,Zdegustowany bezradnością swojej drużyny i obrotem spraw na boisku, grający trener drużyny z Ropczyc Rafał Rudny zaatakował bezpardonowo wyprostowanymi nogami wślizgiem Konrada Zabawę. Po tym zdarzeniu na wniosek naszej drużyny mecz został zakończony. Przykre to, że trener, który ma wychowywać daje taki przykład na boisku…” – poinformował Strug Tyczyn za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Konrad Zabawa trafił do szpitala, ale na szczęście szybko go opuścił. Skończyło się na skręceniu stawu skokowego.

Klub Błękitni Ropczyce zabrał głos w tej sprawie. W wydanym komunikacie możemy przeczytać, że potępia zachowanie trenera i wyciągnie konsekwencje – ,,Jako klub zdecydowani potępiamy zachowanie oraz brutalne boiskowe wejście trenera, który zdecydowanie zaprzecza, że jego intencją było intencjonalne wejście w zawodnika oraz bierze za ten czyn pełną odpowiedzialność”.