Daniel Obajtek

Basia Kawa nakręciła teledysk w Sędziszowie Małopolskim

Wracam do miejsca, w którym zaczęła się moja przygoda ze skrzypcami. Dla mnie to nie tylko podróż sentymentalna, ale i mnóstwo emocji. Mam nadzieję, że wybierzecie się tam razem ze mną! – tak o swoim najnowszym singlu mówi Basia Kawa, pochodząca z Sędziszowa Małopolskiego.

Kim jest Basia Kawa i o jakim singlu mowa?

Basia Kawa to skrzypaczka elektryczna, wokalistka, autorka tektów. Jest artystką na światową skalę. Właśnie dziś premierę miał jej najnowszy singiel ,,My roots: Sędziszów Małopolski”. Basia obecnie mieszka w Gdańsku i koncertuje po całej Polsce, ale to właśnie Sędziszów, jako rodzinne miasto, jest jej bliski. Teledysk został nakręcony właśnie w Gminie Sędziszów Małopolski. Możemy podziwiać w nim naszą lokalną scenierię, ale przede wszystkim niesamowitą grę artystki. Utwór został objety patronatem przez Bumistrza Sędziszowa Małopolskiego. Link do singla na końcu artykułu.

Kilka słów o artystce

Na stronie artystki możemy przeczytać, że Basia od zawsze była blisko muzyki, jej rodzinny dom był wypełniony dźwiękami. Pierwsze skrzypce otrzymała od dziadka, który był jej pierwszym nauczycielem gry na instrumencie. Tata artystki odkrył w niej talent wokalny. Nie tylko wspierał ją, gdy brała udział w regionalnych konkursach, ale też komponował dla niej piosenki. Jako 7-latka Basia odniosła festiwalowy sukces i udzieliła pierwszego wywiadu dla telewizji. Kilkanaście lat później Basia Kawa posiadała już 2 dyplomy Akademii Muzycznej w Gdańsku (skrzypce oraz jazzowy wokal) i koncertowała z własnym repertuarem po całej Polsce. Występowała m.in. w TVP Polonia, TVP3 Lublin, TVP3 Rzeszów, Radio Gdańsk, Polskie Radio Katowice, Polskie Radio Lublin.

Basia Kawa jest posiadaczką jedynych w Polsce elektrycznych, 5-strunowych, spersonalizowanych skrzypiec skonstruowanych w U.S.A przez Johna Jordana. Wyglądają zjawiskowo, a gra na nich otwiera wiele możliwości – mogę dowolnie modyfikować brzmienie instrumentu, grać delikatnie lub rockowo, słodko lub gorzko – opowiada Basia Kawa.

W 2013 r. artystka wydała pierwszą płytę „Małe szczęście” zawierającą 11 autorskich piosenek, z którą koncertowała m.in. podczas Witamina Jazz Festiwalu w Sandomierzu czy na Olsztyńskich Nocach Bluesowych. W tym samym roku wygrała także Giełdę Piosenki w toruńskiej OdNowie. Druga płyta „Zdobyłeś”, dostępna od listopada 2018 roku to energetyczna, a zarazem romantyczna mieszanka softrocka, popu i bluesa. Basi Kawie towarzyszy zespół młodych, niezwykle zdolnych muzyków: Krzysztof Pawłocki (gitara), Maciej Rogoziński (altówka), Szymon Zalewski (gitara basowa), Łukasz Łapiński (perkusja).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x