Orzech promocje

Planowane nowe targowisko w Ropczycach wzbudza kontrowersje

We wtorek 17 lipca odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej w Ropczycach, na której radni podjęli szereg uchwał m.in.: w sprawie zaciągnięcie zobowiązań w 2019r. w zakresie wydatków inwestycyjnych na 2020 rok tj. m.in. :

  • zabezpieczenie w budżecie na rok 2020r. łącznej kwoty 1 300 000 zł na ZAPROJEKTOWANIE I PRZEBUDOWĘ TARGOWISKA w Ropczycach.

Przebudowa targowiska wzbudza sporo kontrowersji wśród mieszkańców i handlujących tam osób. Radny Dariusz Skórski zapytał czy prawdą jest o zebranych podpisach liczbie około 1700 przeciwko przebudowie tego targowiska? I czy osobom, które tam handlują zostało zapewnione jakieś inne miejsce handlu – zamienne, gdyż mają obawę, że po przebudowie nie będzie dla wszystkich miejsca na targowisku a także nie będą mogli handlować swoimi artykułami?

W odpowiedzi Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, poinformował, że protest jest czy był mieszkańców Ropczyc i innych gmin, którzy do tej pory dzierżawili na targowisku swoje stanowiska handlowe. Przed protestem odbyło się jedno czy dwa spotkania z osobami, które tam handlują na tym targowisku i wówczas były one zainteresowane informacją czy będziemy prowadzili przebudowę i kiedy ona się rozpocznie?

Należy pamiętać, iż dotacja z UE w kwocie 800 tyś. zł przebudowy tego targowiska ma swoje kryteria, z których Gmina musi się wywiązać, są to m.in. wskaźniki, jakim asortymentem można będzie na targowisku handlować. Dlatego też, burmistrz nie może obiecać, że wszyscy którzy mają tam określone stanowiska handlowe takie stanowiska będą mieli. Osoby handlujące obecnie na targowisku otrzymały wypowiedzenia dzierżawy w okresie 6 m-cy. Na dzień dzisiejszy jest tam około 30 stanowisk do handlu, gdzie niektóre osoby posiadają więcej aniżeli jedno stanowisko.

Burmistrz zapewnia, że rozmawia z tymi osobami i będzie rozmawiać próbując im pomóc i podpowiedzieć, gdzie można dzierżawić inne miejsce czy też lokal zarówno od gminy czy tez osób prywatnych.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz Radny
Grzegorz Radny
4 lat temu

Ja się bardzo cieszę że będzie nowy plac bo obecny to porażka. Nic tam konkretnego nie można kupić, A jak coś jest to w cenie jak wszędzie. Taki plac jak w Sędziszowie to fajna.sprawa. przydało by się zrobić dzień na handel starociami lub wyprzedaży garażowych. Wielu mieszkańców ma napewno wiele skarbów w domach piwnicach do odsprzesania.

mieszkaniec
mieszkaniec
4 lat temu

No tak wszyscy mówili o likwidacji a nie o przebudowie!
I dobrze, że będzie nowy – ten stary wygląda jak z PRL-u !!!
Ropczyce piękne a targowisko – wstyd!

bw
bw
4 lat temu

pseudo protest. Podpisałam się na liście, a później okazało się, że ten facet który zbiera podpisy startuje w wyborach na posła. wmawiał nam, że chcą zlikwidować targowisko a nie przebudowywać. Jednym słowem promował się na nas. A my wyszliśmy na głupków.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x