Orech promocje

Ulica Zielona w Ropczycach będzie miała chodnik! Kanalizacja musi jeszcze poczekać

Na ulicy Zielonej Gmina Ropczyce planuje wybudować około 600 metrów chodnika. Jest to bardzo potrzebna inwestycja przy tej drodze. Jednak – jak dowiedzieliśmy się podczas ostatniej sesji – nie będzie na razie budowana sieć kanalizacji na tym odcinku.

Już w sierpniu pojawiły się informacje, że na ulicy Zielonej planowana jest budowa chodnika. Burmistrz Bolesław Bujak podczas sesji mówił, że jest szansa, że na inwestycje zostanie około 400 tys. zł wolnych środków, w związku z tym poinformował, że: ,,poprosiłem o przygotowanie przetargu na budowę chodnika przy ul. Zielonej, o który to chodnik dopominają się mieszkańcy, o czym państwo już wiedzą od kilku lat. Ulicę – drogę przejęliśmy od powiatu lata temu, ukończyliśmy i jest okazja, aby może wykorzystać te środki i przynajmniej połowę tego odcinka wybudować. Taki jest zamiar, jak przyjdzie decyzja to wtedy.

Teraz juź wiadomo, że inwestycja powstanie. Jej koszt to około 750 tys. zł., z czego ok. 450 tys. zł ma pochodzić z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Jednak podczas sesji pojawił się też temat kanalizacji dla mieszkańców przy ul. Zielonej. W tej sprawie głos zabrał radny Dariusz Herbut, który uważa, że owszem chodnik jest bardzo potrzebny, ale drugą pilną sprawą jest kanalizacja. Jak twierdzi, nie każdy z mieszkańców prawidłowo wywozi swoje nieczystości – część ląduje w przydrożnym rowie. Projekt na budowę sieci kanalizacji już kiedyś był przygotowany, ale prawdopodobnie się przeterminował.

Burmistrz uważa, że w obecnej chwili Gmina Ropczyce nie jest w stanie wybudować na tym terenie sieci kanalizacji. Na razie nie ma możliwości uzyskania jakichkolwiek dotacji. Ukształtowanie terenu też niestety zwiększa koszt takiej inwestycji. Po za tym jeśli powstanie kanalizacja dla małej liczby odbiorców, to opłaty za ścieki wzrosną w całej gminie. Dlatego na razie ul. Zielona nie będzie miała kanalizacji, może uda się to dzięki kolejnej perspektywie finansowej Unii Europejskiej.

5 komentarzy na temat “Ulica Zielona w Ropczycach będzie miała chodnik! Kanalizacja musi jeszcze poczekać

 • 6 października 2020 o 12:18
  Permalink

  No tak. Lepiej żeby ze starych gospodarstw ścieki nadal były spuszczane wprost do rzeki, a nowe domy buliły za wywóz szamba bo Pan Burmistrz pozwala założyć tylko tzw. zbiorniki tymczasowe obowiązkowo szczelne i bezodpływowe,bo przecież ma być kanalizacja. Fest ochrona środowiska. Wstyd żeby miasto powiatowe nie miało kanalizacji.

  Odpowiedz
 • 5 października 2020 o 17:16
  Permalink

  O tak 😁 a jak tam przycinanie brzegów rzeki ? Poczekajcie do wiosny zima i tak śnieg przysypie idiotiii

  Odpowiedz
 • 5 października 2020 o 16:11
  Permalink

  Tak się robi…najpierw chodnik później rury, kolejność wręcz idealna.

  Odpowiedz
  • 6 października 2020 o 11:01
   Permalink

   Kanalizację już od lat blokuje jeden z mieszkańców a kto to każdy tam doskonale wie

   Odpowiedz
   • 6 października 2020 o 12:38
    Permalink

    To co robi ochrona środowiska? Niech zrobią mieszkańcowi parę nalotów, to się mu odechce blokować inwestycji.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *