Orech promocje

Powitanie Księdza Prymicjanta i jego przejazd Białą Karocą ulicami Lubziny

29 maja w kościele pod wezwaniem Karoliny Kózkówny w Tarnowie miała miejsce Msza Święta z udzieleniem święceń kapłańskich przez Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża 14 nowym księżom z całej diecezji tarnowskiej. Wśród nich był wywodzący się z Lubziny ksiądz Maksymilian Marć.

W sobotę 29.05 o godz. 17 w Lubzinie odbyło się huczne przywitanie Księdza Prymicjanta, który w orszaku, białą karocą jechał ulicami Lubziny do rodzinnej parafii. Orszak prowadziła Ochotnicza Straż Pożarna z Lubziny, tuż za nimi młodzież na rowerach i Ksiądz Prymicjant w karocy. Wszystkim przygrywała Kapela Kurasie.

30 maja ksiądz prymicjant odprawił swoją pierwszą Mszę Świętą w lubzińskim kościele. Licznie zebrani Goście i cała społeczność wsi dali wyraz swojej radości i dumy.

Wzruszający program artystyczny przygotowały dzieci i młodzież z parafii Lubzina. Wiersze, piosenki i skecze, których tłem były cztery pory roku, przybliżyły wszystkim drogę do kapłaństwa księdza Maksymiliana.

Uroczystości zakończyły się nabożeństwem majowym i błogosławieństwem Księdza Prymicjanta. Nad całością tego wydarzenia czuwali: ksiądz wikariusz Paweł Knap, nauczycielka z miejscowej szkoły Małgorzata Powrózek i siostra Agnieszka Skrzypek, służebniczka dębicka.  

13 komentarzy na temat “Powitanie Księdza Prymicjanta i jego przejazd Białą Karocą ulicami Lubziny

 • 2 czerwca 2021 o 13:46
  Permalink

  A mnie jak żywo przejazd tą karetą przypomina słynnego Podlaskiego Hubertusa, kiedy białą karocą obwożono biskupa białostockiego Dybicza w towarzystwie niechlubnej pamięci, ówczesnego ministra Jana „Wybij Zwierzęta-Wyrżnij Puszczę” Szyszki. Ten sam sznit, ta sama parada. Brakowało tylko chyba ułanów na przedzie i myśliwych z trąbkami (czyżby koło łowieckie „Lis” Lubzina zaspało?).

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2021 o 13:36
  Permalink

  A co! Niech się chłopina przyzwyczaja! Jak dobrze pójdzie, to kiedyś osiągnie pozycję łojca Rydzyka, księży Oko i Guza. Gdzie podział się Kościół Tischnerów, Życińskich, kiedy jeszcze świtała w nim jakaś głębsza intelektualna myśl?

  Odpowiedz
  • 2 czerwca 2021 o 22:24
   Permalink

   Trzeba się przyzwyczaić…do dobrej bryki)

   Odpowiedz
  • 3 czerwca 2021 o 15:25
   Permalink

   No toś sobie znalazł autorytety ! Jeden i drugi zarejestrowani przez
   bezpiekę jako TW.

   Odpowiedz
 • 2 czerwca 2021 o 12:49
  Permalink

  Albo grubo albo wcale. Kareta małe takie to skromne.

  Odpowiedz
 • 2 czerwca 2021 o 11:02
  Permalink

  Zwykła szopka. Zabobony jeszcze dobrze się mają w tym kraju

  Odpowiedz
  • 3 czerwca 2021 o 19:11
   Permalink

   Czy ludzie w Lubzinie, to jeszcze myślą logicznie? Chyba nie. Bo w przeciwnym razie wiezliby księdza prymicjanta nie karetą, ale pociągiem na „popych” A co. 8

   Odpowiedz
  • 4 czerwca 2021 o 09:11
   Permalink

   Według ciebie wiara tak dużej części Polaków to przejawy ciemnoty i zacofania ?. Chyba nie rozumiesz słowa zabobony.

   Odpowiedz
    • 5 czerwca 2021 o 08:53
     Permalink

     Rozumiem z twojej wypowiedzi że wystąpiłeś z kościoła, nie oceniam tego. Pozwól innym zachowywać się zgodnie z własnymi przekonaniami, nie obrażając ich.

     Odpowiedz
 • 1 czerwca 2021 o 21:58
  Permalink

  Powitać nowego amatora ministrantów! Buk z Tobą XD

  Odpowiedz
  • 4 czerwca 2021 o 09:06
   Permalink

   Musiałeś być bardzo w dzieciństwie skrzywdzony czy wykorzystywany , przykre że swoimi żalami obrażasz innych.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.