Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Granat moździerzowy w lesie w Lubzinie. To nie jedyny niewybuch znaleziony wczoraj w powiecie

Funkcjonariusze zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu. Granat moździerzowy, podczas prowadzenia prac odkrywczych znaleziono w Lubzinie. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu i powiadomili saperów.

Wczoraj, przed godz. 7, dyżurny ropczyckiej komendy został powiadomiony przez mężczyznę prowadzącego poszukiwania zabytków, że na terenie lasu, w miejscowości Lubzina, znalazł przedmiot przypominający granat. Na miejsce znaleziska przybył patrol mundurowych, który potwierdził zgłoszenie. Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to granat moździerzowy, pochodzący z okresu II Wojny Światowej.

Mundurowi zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu. Na miejsce przybyła grupa sapersko – minerska, która sprawdziła teren wokół znaleziska. Patrol saperski podjął niebezpieczny przedmiot, który zostanie zdetonowany.

Niewybuch również w Kozodrzy

W tym samym dniu, podczas wykopywania rowu melioracyjnego, w Kozodrzy, natrafiono na przedmiot przypominający wyglądem pocisk moździerzowy. Przybyły na miejsce patrol saperski dokonał rozpoznania minersko-pirotecznicznego. Ustalenia wykazały, że znaleziony przedmiot, to statecznik granatu moździerzowego, pochodzący z okresu II Wojny Światowej. Patrol sperski podjął i zabezpieczył przedmiot.

Pamiętajmy, że w przypadku znalezienia, wykopania niewybuchów nie wolno ich pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się on znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku najbliższej jednostce policji.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x