Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Tymczasowy areszt dla księdza pochodzącego z powiatu ropczycko-sędziszowskiego

Wczoraj portal Jasło.info poinformował, że na jednej z parafii powiatu jasielskiego został zatrzymany wikary, który miał molestować 13-latka. Wszystko wskazuje na to, że zatrzymanym jest 33-letni ksiądz pochodzący z ropczyckiej parafii.

Podejrzanym jest ksiądz Dominik R. z parafii w Święcanach. Kapłan przyjął święcenia 16 maja 2016 roku. Mężczyzna pochodzi z powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Wikary miał się dopuścić przestępstwa przeciw wolności oraz przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości na szkodę małoletniego, liczącego 13 lat chłopca, mieszkańca powiatu jasielskiego. 

Jak podaje Jasło.info:

W dniu 11 maja podczas czynności procesowych wykonywanych w Prokuraturze Rejonowej w Jaśle wikariusz usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw polegających na utrwalaniu nagiego wizerunku małoletniego, naruszania jego nietykalności cielesnej oraz posiadania treści pornograficznych z udziałem małoletnich – wymienia Katarzyna Skrudlik-Rączka, szefowa Prokuratury Rejonowej w Jaśle. Najpoważniejsze z tych przestępstw zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Dzień po aresztowaniu, 12 maja Sąd Rejonowy w Jaśle przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

– Na chwile obecną z uwagi na dobro i tajemnicę śledztwa oraz konieczność respektowania interesów wszystkich stron postępowania, w szczególności interesów pokrzywdzonych małoletnich i ich rodzin, szczegółowe informacje na temat prowadzonego śledztwa nie będą ujawniane – podkreśla Prokurator Katarzyna Skrudlik-Rączka.

zdjęcie Jasło.info

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x