Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Czy woda w Ostrowie będzie lepsza?

Niedawno zakończono ważną inwestycję – modernizację istniejących ujęć wody w Ostrowie i okolicach. Co to oznacza dla mieszkańców? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.
Ostrów i Ocieka już na wodę nie narzeka

Ostatnie dni przyniosły gminie Ostrów zakończenie ważnej dla tych okolic inwestycji, której łączny koszt wyniósł prawie 1 700 000 złotych. Chodzi nie tylko o modernizację ujęć wody w Ostrowie i unowocześnienie stacji uzdatniania wody w Woli Ocieckiej, Ostrowie i Rudzie, lecz także o przebudowę i rozbudowę budynku przepompowni wody wraz ze zbiornikiem wyrównawczym w Ociece.

Skąd popłynęły te pieniądze?

Znaczna suma pieniędzy, wchodząca w skład wyżej wymienionej kwoty, została pozyskana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Tutaj istotną rolę odegrał Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Pan Dr Jacek Magdoń, który przyczynił się do realizacji tej perspektywicznej inwestycji.

Cierpliwość mieszkańców wynagrodzona

W czasie przeprowadzania robót modernizacyjnych nie udało się uniknąć przerw w dostępie do wody oraz innych utrudnień w gospodarstwach. Mieszkańcy musieli więc uzbroić się w cierpliwość, co jednak zaowocuje teraz miłymi efektami. Dzięki ukończonym działaniom zwiększyła się bowiem wydajność urządzeń, co sprawi, że jakość wody, dostarczanej do mieszkańców Ostrowa i okolic, powinna się sukcesywnie poprawiać.

fot. Gmina Ostrów

2 komentarze na temat “Czy woda w Ostrowie będzie lepsza?

 • 12 października 2021 o 14:17
  Permalink

  Jak bujany w Ropczycach 🤣🤣🤣🤣
  Burmistrz Sędziszowa bije go na łeb milion razy

  Odpowiedz
 • 11 października 2021 o 22:44
  Permalink

  A dla Witkowic z których pochodzi pan radny nic nie potrafi zrobić.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *