Orech promocje

Mandaty za brak maseczek. Znamy dane!

Od soboty 10 października, kiedy w całej Polsce został wprowadzony obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, policjanci z ropczyckiej komendy codziennie sprawdzają, czy wprowadzane przepisy są przestrzegane.

Policjanci nie tylko uświadamiają mieszkańców o obowiązujących zasadach, ale także kontrolują ich przestrzeganie. Większość osób podchodzi do wydawanych poleceń z odpowiedzialnością, jednak zdarzają się przypadki naruszeń przepisów. Osoba, która nie zasłania ust i nosa, musi posiadać ważne zaświadczenie lekarskie poświadczające przeciwwskazania do korzystania z maseczek. W przypadku rażących naruszeń mundurowi stosują postępowanie mandatowe lub kierują sprawę do sądu.

Przez ostatni tydzień w powiecie ropczycko-sędziszowskim policjanci za niezasłanianie ust i nosa nałożyli 44 mandaty karne, 15 osób zostało pouczonych, 23 wnioski o ukaranie zostało skierowanych do sądu — informuje rzecznik prasowy KPP w Ropczycach Wojciech Tobiasz.

Zobacz także – Nakaz noszenia MASECZEK będzie przeniesiony do USTAWY

fot.: KPP w Ropczycach

5 komentarzy na temat “Mandaty za brak maseczek. Znamy dane!

 • 20 października 2020 o 15:59
  Permalink

  Przepisy specjalne, czy przepisy szczególne lub odrębne w zależności czego dotyczą i na jakiej podstawie są wprowadzane?

  Odpowiedz
 • 18 października 2020 o 23:20
  Permalink

  Policja nie ma prawa żądać okazania zaświadczenia o stanie zdrowia . Takie prawo ma tylko sąd. Każdy policjant , który żąda takiego dokumentu łamie prawo.

  Odpowiedz
  • 19 października 2020 o 18:48
   Permalink

   Bzdura, podobnie jest przy pasach bezpieczeństwa w samochodzie, też trzeba pokazać policjantowi zaświadczenie od lekarza o przeciwwskazaniu do ich zapinania .

   Odpowiedz
  • 20 października 2020 o 09:24
   Permalink

   Przepisy specjalne mówią wprost ze ma. Jak nie znasz prawa to cicho siedz. I nie pokazuj bo nie znajomośc prawa nie zwalnia cie od odpowiedzialnosci.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *