Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Mandaty za brak maseczek. Znamy dane!

Od soboty 10 października, kiedy w całej Polsce został wprowadzony obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej, policjanci z ropczyckiej komendy codziennie sprawdzają, czy wprowadzane przepisy są przestrzegane.

Policjanci nie tylko uświadamiają mieszkańców o obowiązujących zasadach, ale także kontrolują ich przestrzeganie. Większość osób podchodzi do wydawanych poleceń z odpowiedzialnością, jednak zdarzają się przypadki naruszeń przepisów. Osoba, która nie zasłania ust i nosa, musi posiadać ważne zaświadczenie lekarskie poświadczające przeciwwskazania do korzystania z maseczek. W przypadku rażących naruszeń mundurowi stosują postępowanie mandatowe lub kierują sprawę do sądu.

Przez ostatni tydzień w powiecie ropczycko-sędziszowskim policjanci za niezasłanianie ust i nosa nałożyli 44 mandaty karne, 15 osób zostało pouczonych, 23 wnioski o ukaranie zostało skierowanych do sądu — informuje rzecznik prasowy KPP w Ropczycach Wojciech Tobiasz.

Zobacz także – Nakaz noszenia MASECZEK będzie przeniesiony do USTAWY

fot.: KPP w Ropczycach

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaca
Jaca
3 lat temu

Przepisy specjalne, czy przepisy szczególne lub odrębne w zależności czego dotyczą i na jakiej podstawie są wprowadzane?

Lukas
Lukas
3 lat temu

Policja nie ma prawa żądać okazania zaświadczenia o stanie zdrowia . Takie prawo ma tylko sąd. Każdy policjant , który żąda takiego dokumentu łamie prawo.

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu
Reply to  Lukas

Bzdura, podobnie jest przy pasach bezpieczeństwa w samochodzie, też trzeba pokazać policjantowi zaświadczenie od lekarza o przeciwwskazaniu do ich zapinania .

4444
4444
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

Dokładnie anonim

Angela
Angela
3 lat temu
Reply to  Lukas

Przepisy specjalne mówią wprost ze ma. Jak nie znasz prawa to cicho siedz. I nie pokazuj bo nie znajomośc prawa nie zwalnia cie od odpowiedzialnosci.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x