Orzech promocje

Czy uprawiając sport musisz mieć maseczkę?

W piątek w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów zawierające obostrzenia, jakie wprowadzono w związku z epidemią COVID-19. Dotychczasowe obostrzenia wprowadziły obowiązek  zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Wątpliwości pojawiają się w przypadku osób uprawiających sport na powietrzu. Czy mają one obowiązek np. biegania czy jazdy na rowerze w maseczce?

W rozporządzeniu Rady Ministrów z 9 października czytamy, że obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej nie stosuje się w przypadku “sędziego, trenera oraz osoby uprawiającej sport”. Zdaniem Ministerstwa zwolnienie to dotyczy jedynie osób uprawiających sport wyczynowo, zawodowo.

Na stronie Ministerstwa czytamy, że z tego obowiązku nie są zwolnione osoby, które uprawiają sport rekreacyjnie, chyba że np. biegają na terenie lasów, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka działkowego i plaży.

Oznacza to, że w przestrzeni miejskiej, jest obowiązek noszenia maseczki, również dotyczy to jazdy na rowerze czy biegania. Natomiast w parkach, czy innych terenach zielonych, ten obowiązek nie jest konieczny, o ile można zachować dystans.

Autor: Karolina Jasińska, Radca Prawny – Sędziszów Młp.  www.karolinajasinska.pl

2 komentarze na temat “Czy uprawiając sport musisz mieć maseczkę?

  • 19 października 2020 o 07:35
    Permalink

    Zamknijcie już te jadaczki i się stosujcie do tych ograniczeń kur…. ogarnijcie się w porę!!!!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *