Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Groził nożem, próbował podpalić dom i znęcał się nad rodziną

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzi mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego. 29-latek najpierw próbował dokonać rozboju na właścicielu sklepu, a następnie podpalić mu dom. Sprawcą tych przestępstw okazał się brat pokrzywdzonego.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek, tuż przed godz. 17, w jednej z miejscowości powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Do sklepu przyszedł brat właściciela i grożąc mu nożem, zażądał 18 złotych, które jak oświadczył, są mu potrzebne na zakup tytoniu. Zdecydowana reakcja właściciela sklepu, udaremniła próbę rozboju. Agresor wyszedł ze sklepu. Niestety, na próbie rozboju, nie poprzestał.

Udał się do domu, w którym mieszka razem z bratem. Polał drzwi wejściowe olejem napędowym i usiłował podpalić pomieszczenia zajmowane przez brata. Gdy to także się mu nie udało, oddalił się. Policjanci zatrzymali mężczyznę tego samego dnia, na terenie gminy Wielopole Skrzyńskie. Jak się okazało, był pod wpływem alkoholu.

29-latek trafił do policyjnego aresztu, a zgromadzeniem pełnego materiału dowodowego zajęli się funkcjonariusze z zespołu dochodzeniowo-śledczego ropczyckiej komendy. W trakcie przesłuchania pokrzywdzonego, wyszło na jaw, że 29-latek od dłuższego czasu znęcał się nad rodziną. Okazało się także, że wcześniej był już karany za podobne przestępstwa.

Funkcjonariusze przekazali akta sprawy do Prokuratury Rejonowej w Ropczycach i w poniedziałek doprowadzili tam podejrzanego. Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania rozboju, usiłowania sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa pożaru, a także zarzut znęcania się. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Ropczycach zastosował wobec 29-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x