Daniel Obajtek

Modernizują sieć ciepłowniczą na Os. Św. Barbary w Ropczycach

W Ropczycach trwa rozbudowa systemu ciepłowniczego wraz z budową, przebudową przyłączy i indywidualnych węzłów cieplnych. Sytuacja dotyczy budynków wielorodzinnych Spółdzielni Mieszkaniowej w Ropczycach, Spółdzielni Mieszkaniowej „Cukrownik”, TBS oraz innych obiektów na osiedlu Św. Barbary.
Szczegóły inwestycji

Tę inwestycję realizuje gminna spółka – Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ropczycach. Projekt dofinansowany jest w 85% ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Wkład własny w wysokości 15% pochodzi ze środków PEC Ropczyce. Wartość inwestycji wynosi ok. 8 mln. zł. netto. Planowana realizacja projektu potrwa do października 2022 r.

Co ma być zrobione i dlaczego?

Zadania w ramach tego projektu to:

  • Likwidacja 2 wymiennikowni grupowych: przy ul. Armii Krajowej 1B i przy ul. Piłsudskiego 22A;
  • Budowa 40 nowych, indywidualnych węzłów cieplnych w budynkach na terenie osiedla;
  • Budowa nowoczesnej dwuprzewodowej sieci preizolowanej wysoko parametrowej, mającą zastąpić istniejącą wyeksploatowaną sieć kanałową czteroprzewodową.

Inwestycja ma przynieść takie korzyści jak:

  • Zmniejszenie awaryjności systemu ciepłowniczego,
  • Minimalizacja strat wody i ciepła,
  • Zmniejszenie ilości przerw w dostawie mediów,
  • Podniesienie komfortu użytkowania systemu,
  • Zapewnienie długoletniej eksploatacji poprzez zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych przy minimalnym oddziaływaniu na środowisko i otoczenie.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Tragedia!!! Rozumiem, że taniej dla ludzi nie będzie?, jedynie infrastuktura wyminiona, ale kosztem zniszczenia dróg, parkingów, chodników, placów zielonych i innych części osiedli – bo do przywrócenia stanu z przed “inwestycji” to nie ma co liczyć 🙁 Poza tym widząc tempo prac, gdzie np: od miesiaca rozkopane jest przejscie w stronę przedszkolnego palcu zabaw za lewiatanem, to październik jest zagrożony 🙂

1
0
Would love your thoughts, please comment.x