Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Policjanci skontrolowali ponad 500 kierujących

Podczas minionego weekendu, ropczyccy policjanci prowadzili działania zmierzające do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwych kierowców. W trakcie trwania akcji „Trzeźwość”, na terenie powiatu ropczycko-sędziszowskiego, mundurowi skontrolowali ponad 500 kierujących, z czego jeden z nich był nietrzeźwy.

W sobotę i niedzielę, funkcjonariusze ropczyckiej drogówki prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwość”. Głównym celem akcji było wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, zdecydowali się na kierowanie samochodem. W trakcie trwania akcji, ropczyccy policjanci przeprowadzili 528 kontroli stanu trzeźwości.

W niedzielę, w Ropczycach, mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego osobowym citroenem. Okazało się, że 26-letni mieszkaniec powiatu ropczycko-sędziszowskiego jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie blisko promil alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grożą surowe konsekwencje.

źródło KPP Ropczyce

zdjęcie przykładowe pixabay

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x