Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Dostępna przestrzeń publiczna – miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami

Powiat Ropczycko-Sędziszowski kolejny raz podejmuje kroki w kierunku zapewnienia dostępności przestrzeni publicznej dla osób z niepełnosprawnościami. W ramach programu PFRON – „Dostępna przestrzeń publiczna”,

Powiat otrzymał dofinansowanie na wykonanie miejsca parkingowego przy budynku Powiatowego Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny w Ropczycach, przy ul. Konopnickiej 3.

Termin realizacji projektu ustalono na okres od 23 listopada 2023 roku do 31 maja 2024 roku. Dofinansowanie z PFRON wynosi 15 478,01 zł.

Realizacja tego zadania ma kluczowe znaczenie dla osób z niepełnosprawnościami, ponieważ umożliwi im parkowanie samochodów w miejscu bezpiecznym i blisko wejścia do budynku od strony windy. Dzięki temu dostęp do usług świadczonych przez Powiatowe Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny będzie znacznie ułatwiony.

Poprzez dostosowanie infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych, Powiat Ropczycko-Sędziszowski podejmuje istotne działania w kierunku likwidacji barier architektonicznych i zwiększenia dostępności do przestrzeni publicznej. Takie inwestycje przyczyniają się do budowania społeczeństwa otwartego i przyjaznego dla wszystkich jego mieszkańców.

zdjęcie główne przykładowe pixabay, grafika SP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x