Daniel Obajtek

POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

W Sędziszowie Małopolskim odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 w Sędziszowie Małopolskim. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Wkrótce będą oni reprezentować powiat ropczycko-sędziszowski na szczeblu wojewódzkim.

W piątek zakończyły się eliminacje powiatowe do „Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”, w których wzięły udział najlepsze drużyny z terenu powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Kilka dni wcześniej zostały one wyłonione podczas turnieju na szczeblu gminnym, który odbył się w Ropczycach i Iwierzycach.

Celem turnieju jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na drogach, kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu, popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Uczestnicy eliminacji musieli rozwiązać test, zmierzyć się z zadaniem z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz pokonać rowerem tor przeszkód.

Turniej przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: 10 – 12 lat oraz 13 – 15 lat. Zwycięzcami w starszej grupie zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ropczycach, a w młodszej ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sędziszowie Małopolskim.  

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach – kom. Anna Malinowska. Głównym sędzią turnieju był Mariusz Wiśniewski. Rolę sędziów pomocniczych, nadzorujących prawidłowy przebieg testu z wiedzy o ruchu drogowym oraz przebieg praktycznego sprawdzianu stosowania zasad ruchu drogowego na miasteczku drogowym, pełnili policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach.

Fundatorami nagród na szczeblu powiatowym turnieju było: Starostwo Powiatowe w Ropczycach, Urząd Gminy w Ropczycach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sędziszowie Małopolskim. Nagrody laureatom wręczyli Komendant Powiatowy Policji w Ropczycach insp. Wojciech Rak oraz Zastępca Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego Piotr Kapusta.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy wygranej w Finale Wojewódzkim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x