Daniel Obajtek

PIJANY I BEZ UPRAWNIEŃ KIEROWAŁ RENAULTEM

Dzięki reakcji mieszkańca gminy Ostrów i policjanta będącego w czasie wolnym od służby, odpowiedzialności nie uniknie nietrzeźwy kierowca renaulta. 58-latek kierował autem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna nie posiada także prawa jazdy.

W poniedziałek o godz. 16, funkcjonariusz ropczyckiej drogówki, w czasie wolnym od służby, przejeżdżając ul. Sucharskiego w Ropczycach, zwrócił uwagę na dwóch, gestykulujących mężczyzn. Obok stał pojazd marki Renault. Policjant zatrzymał się i postanowił sprawdzić czy coś się nie stało. Jak się okazało, chwilę wcześniej jeden z nich, mieszkaniec gminy Ostrów, wychodząc ze sklepu, zauważył mężczyznę, co do którego miał podejrzenie, że jest nietrzeźwy i wsiada do auta, po czym odjeżdża. Podszedł do niego, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił mu dalszą jazdę.

Kiedy świadek rozmawiał z policjantem, kierujący renault zaczął szybko odchodzić. Funkcjonariusz zatrzymał mężczyznę. Badanie stanu trzeźwości potwierdziło podejrzenia świadka. Alkomat wykazał w organizmie 58-latka ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Kierujący renaultem został zatrzymany, trafił do policyjnego aresztu, a samochód został przekazany właścicielowi.     

Zgodnie z obowiązującym przepisami, za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 58-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

źródło KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x