Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

W Czarnej Sędziszowskiej będzie schronisko młodzieżowe

Samorząd Sędziszowa Małopolskiego planuje otworzyć Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Szkole Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej. Pomysł pojawił się już parę lat wcześniej, ale dopiero teraz będzie można go realizować.

Gmina Sędziszów Małopolski i Powiat Ropczycko-Sędziszowski zawarli porozumienie dotyczące powierzenia realizacji Gminie zadania własnego Powiatu. Decyzje zapadły podczas ostatnich sesji Rady Miejskiej i Rady Powiatu. Schronisko będzie utrzymawał samorząd gminny.

Schronisko będzie sezonowe czyli w okresie ferii i wakacji. Będzie miało na celu przybliżyć dzieciom i młodzieży lokalne szlaki turystyczne oraz upowszechnić ideę zajęć dodatkowych. Zostanie w ten sposób stworzona tania baza noclegowa. Obecnie w powiecie nie ma takiej placówki. Jak wspomniała pani Bernadeta Frysztak podczas sesji ,,…kiedyś istniało w Kamionce”. Schronisko przyda się na organizowanie kolonii i półkolonii.

Źródło zdjęcia SPRopczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
biwakowiec
biwakowiec
2 lat temu

Proszę Pani ,,…kiedyś istniało w Kamionce” to chyba wszystkim jest wiadomo, a przynajmniej samorządowcom, że inwestycje w Kamionce na polu biwakowym idą pełną parą i nie wypada o tym nie wiedzieć !!!

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

I co w tej Czarnej jest do zobaczenia? W Kamionce to by może i miało sens- przynajmniej jest jakiś zalew… To dość kosztowna rzecz, której utrzymanie pochłonie dużo kasy

Golonka
Golonka
2 lat temu
Reply to  Anonimowo

Może by tak przestać ciągle na wszystko narzekać i zacząć coś robić dla odmiany, anonimie

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu
Reply to  Anonimowo

Taka tania baza noclegowa przyda się z pewnością w organizacji różnego rodzaju wymiany młodzieżowej: sportowej, kulturalnej itp. , chociaż byłoby lepiej, gdyby takie schronisko mogło powstać w Sędziszowie.

anonim
anonim
2 lat temu
Reply to  Anonimowo

głupi czy z kamionki? co tam niby takiego fajnego?

5
0
Would love your thoughts, please comment.x