Daniel Obajtek

POWSTANIE KĄPIELISKO Z LAZUROWĄ WODĄ W CZARNEJ SĘDZISZOWSKIEJ

Gmina Sędziszów planuje zagospodarowanie zbiornika w Czarnej Sędziszowskiej. Tereny wokół zalewu mają stać się ośrodkiem wypoczynkowo- rekreacyjnym dla mieszkańców regionu i turystów.

Teren zostanie podzielony na dwie części: rekreacyjną i wypoczynkową. Będzie można skorzystać z kąpieliska i odgrodzonego ścieżką z drewnianych płyt brodzika. Nad wodą będzie biegła dwustumetrowa tyrolka z siatką zabezpieczającą. Obok lustra wody będą plaże z całym zapleczem- leżaki, parasole, WC, przebieralnie. Przy strefie dla młodzieży i dorosłych znajdą się pomosty skoków do wody, romantyczna kładka, altana oraz stoliki z parasolami, tarasy w formie amfiteatru i mnóstwo miejsca do odpoczynku.

Wokół całego kąpieliska planuje się wykonanie ścieżki rowerowej. Nad bezpieczeństwem wczasowiczów czuwać będzie ratownik. Te wszystkie atrakcje zapewnią podstawowe możliwości wypoczynkowe lokalnej społeczności, gościom i turystom.

Gmina Sędziszów już jest w posiadaniu 2/3 kąpieliska, a teraz dopełnia pozostałe formalności z firmą Kruszgeo, aby przejąć całość zbiornika.

Jak informuje burmistrz Bogusław Kmieć: Jesteśmy już od kilku miesięcy we współpracy z firmą Kruszgeo, która pod kątem koncepcji budowy kąpieliska wykonuje prace. Natomiast po oficjalnym przejęciu całego terenu, przekazujemy to MOSIR-owi i szukamy środków zewnętrznych związanych z nową perspektywą unijną i będziemy chcieli ten zbiornik zagospodarować.

Jak dodaje burmistrz: Na pewno w przyszłym roku będzie to kąpielisko, nawet gdyby nie było zagospodarowane tak jak mamy docelowo, to będzie możliwość bezpiecznej kąpieli dla dzieci i dla dorosłych z ratownikiem.

fot. TV Sędziszów Młp.

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
lol
lol
2 lat temu

Poczekajcie, nic nie będzie narazie… prezydent znowu fantazjuje… Czytajcie uważnie- będziemy szukać środków zewnętrznych… Obiecać dwa razy to jak raz dotrzymać. Zrobi jeszcze ze dwa bryfingi, ogłosi konkurs na zagospodarowanie- pula nagród 100 tysięcy itd itd, ale na zbiornik jeszcze poczekamy. A w ogóle to czemu tylko tarasy jak amfiteatr? Sędziszów zasługuje na całe Coloseum!!!!

złe_garczki
złe_garczki
2 lat temu

Super, będzie gdzie chlać i wrzucać pety oraz puszki po harnasiu. Czasem w nocy jakieś opony.

Klakier
Klakier
2 lat temu
Reply to  złe_garczki

Dokładnie zgadzam się. Jeżeli ktoś od początku nie przypilnuje aby był tam pozadek to za kilka lat będzie syf i szkoda będzie czasu aby wypocząć tam

3
0
Would love your thoughts, please comment.x