Orzech promocje

Niewybuch w regionie

Amunicję oraz granaty z okresu II wojny światowej ujawniono w Czarnej Sędziszowskiej. Na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie od mieszkanki miejscowości, o tym, że w czasie prac ogrodowych, został odkopany przedmiot, przypominający granat. Policjanci na miejscu dokonali rozpoznania minersko-pirotechnicznego.

W ubiegłą sobotę, w godzinach popołudniowych, dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, otrzymał zgłoszenie, że w Czarnej Sędziszowskiej, podczas wykonywania prac ogrodniczych w swoim ogrodzie, kobieta natrafiła na przedmiot, który przypomina granat. Policjanci udali się na miejsce i dokonali rozpoznania minersko-pirotechnicznego.

Okazało się, że w ogrodzie znajduje się 315 sztuk amunicji strzeleckiej, oraz dwa granaty, które pochodzą z czasów II wojny światowej. Patrol minersko-saperski zabezpieczył niebezpieczne przedmioty, które zostaną zdetonowane na wojskowym poligonie.

W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym Policję. Nie należy dotykać, czy przenosić niewybuchu w inne miejsce. Ważne jest również to, aby do czasu przybycia właściwych służb, zabezpieczyć miejsce znaleziska i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo.

źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x