Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Burmistrz Ropczyc apeluje o konserwację brzegów Wielopolki

Jak już pisaliśmy kiedyś, okolice rzeki Wielopolki nie wyglądają dobrze. Są one często zaśmiecane, a brzegi zarośnięte. Teraz również Burmistrz Ropczyc zainterweniował w tej sprawie.

Burmistrz skierował pismo do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie z prośbą o konserwację brzegów Wielopolki. Są one bardzo zarośnięte a koryto rzeki jest blokowane przez połamane konary i krzewy. Miasto obawia się, że taki stan może powodować zimą i wiosną zatory na rzece i podtopienia. W związku z tym władze proszą o wykoszenie i usunięcie krzewów w granicach Miasta Ropczyce do Granic z Gminą Ostrów.

Poniżej treść pisma i zdjęcia.

9 komentarzy na temat “Burmistrz Ropczyc apeluje o konserwację brzegów Wielopolki

 • 18 września 2020 o 21:39
  Permalink

  Dla władz miasta Ropczyce na południu kończą się na obwodnicy. Wszystko co na południe może zarastać, a rzeka niszczyć posesje.

  Odpowiedz
 • 15 września 2020 o 20:42
  Permalink

  a dlaczego tylko od ropczyc do ostrowa bo burmistrz boi się o miasto a może wykosić brzegi i uregulować brzegi od łopuchowej do ropczyc np do obwodnicy a resztę zostawic gospodarz wielki tylko o miasto dba a co z mieszkańcami wsi

  Odpowiedz
  • 16 września 2020 o 19:51
   Permalink

   A od czego macie swoich wójtów??
   Od przecinania wstęg i festynów?

   Odpowiedz
  • 17 września 2020 o 06:38
   Permalink

   Wieśniaku z Brzezin, burmistrz jest organem miasta i gminy Ropczyce czyli również wspomnianego przysiółka Łączek Kucharskich-Lopuchowa. Wójt jako organ jest w Pana gminie. Czytanie nie boli…

   Odpowiedz
 • 15 września 2020 o 16:59
  Permalink

  A tak wielu jest pracowników …. a jakby w ramach akcji sprzątania świata przeszli brzegi z pożytkiem dla środowiska i dla zdrowia – apeluję o to!

  Odpowiedz
 • 15 września 2020 o 11:01
  Permalink

  Posprzątać wykosić brzegi ok ale konary niech zostaną to są naturalne warunki i najlepsze schronienie dla ryb jeszcze tam żyjących

  Odpowiedz
  • 15 września 2020 o 12:32
   Permalink

   Jak zaleje ludzi przez zatory spowodowane konarami to też tak będziesz mówił?

   Odpowiedz
  • 15 września 2020 o 20:47
   Permalink

   Tylko ropczyce. Innych utopić. Oczywiście posprzątać od Ropczyc do Ostrowa. Reszta nieważna, bo to burmistrz miasta nie gminy.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *