Orzech promocje

Burmistrz Ropczyc apeluje o konserwację brzegów Wielopolki

Jak już pisaliśmy kiedyś, okolice rzeki Wielopolki nie wyglądają dobrze. Są one często zaśmiecane, a brzegi zarośnięte. Teraz również Burmistrz Ropczyc zainterweniował w tej sprawie.

Burmistrz skierował pismo do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie z prośbą o konserwację brzegów Wielopolki. Są one bardzo zarośnięte a koryto rzeki jest blokowane przez połamane konary i krzewy. Miasto obawia się, że taki stan może powodować zimą i wiosną zatory na rzece i podtopienia. W związku z tym władze proszą o wykoszenie i usunięcie krzewów w granicach Miasta Ropczyce do Granic z Gminą Ostrów.

Poniżej treść pisma i zdjęcia.

Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz zza obwodnicy
Tomasz zza obwodnicy
3 lat temu

Dla władz miasta Ropczyce na południu kończą się na obwodnicy. Wszystko co na południe może zarastać, a rzeka niszczyć posesje.

gosc
gosc
3 lat temu

a dlaczego tylko od ropczyc do ostrowa bo burmistrz boi się o miasto a może wykosić brzegi i uregulować brzegi od łopuchowej do ropczyc np do obwodnicy a resztę zostawic gospodarz wielki tylko o miasto dba a co z mieszkańcami wsi

Wieśniak z Brzezin
Wieśniak z Brzezin
3 lat temu
Reply to  gosc

A od czego macie swoich wójtów??
Od przecinania wstęg i festynów?

Grzegorz
Grzegorz
3 lat temu
Reply to  gosc

Wieśniaku z Brzezin, burmistrz jest organem miasta i gminy Ropczyce czyli również wspomnianego przysiółka Łączek Kucharskich-Lopuchowa. Wójt jako organ jest w Pana gminie. Czytanie nie boli…

obywatel
obywatel
3 lat temu

A tak wielu jest pracowników …. a jakby w ramach akcji sprzątania świata przeszli brzegi z pożytkiem dla środowiska i dla zdrowia – apeluję o to!

Anonimowo
Anonimowo
3 lat temu

Posprzątać wykosić brzegi ok ale konary niech zostaną to są naturalne warunki i najlepsze schronienie dla ryb jeszcze tam żyjących

Pomyśl...
Pomyśl...
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

Jak zaleje ludzi przez zatory spowodowane konarami to też tak będziesz mówił?

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lat temu
Reply to  Anonimowo

Tylko ropczyce. Innych utopić. Oczywiście posprzątać od Ropczyc do Ostrowa. Reszta nieważna, bo to burmistrz miasta nie gminy.

mieszkaniec
mieszkaniec
3 lat temu

W porę naprawdę 😂😂😂

9
0
Would love your thoughts, please comment.x