Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Będzie nowe przejście dla pieszych wraz z sygnalizacją świetlną w Sędziszowie Małopolskim

Dobra wiadomość dla mieszkańców Gminy Sędziszów Małopolski. Będzie sygnalizacja świetlna wraz z przejściem dla pieszych na skrzyżowaniu DK94 (ul. Rzeszowska) z drogą gminną (ul. Południowa) w Sędziszowie Małopolskim.
Na przejście nie było funduszy

W styczniu pisaliśmy, że mieszkańcy Sędziszowa Małopolskiego i radni chcieliby utworzenia przejścia dla pieszych na drodze krajowej 94 przy skrzyżowaniu z ulicą Południową. W miejscu tym piesi są ,,zmuszeni przebiegać między samochodami” – zwłaszcza jeśli chcą się dostać do pracy, do zakładu po drugiej stronie drogi. Burmistrz Sędziszowa poinformował wtedy, że samorząd wystąpił do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o budowę przejścia dla pieszych. ,,Otrzymaliśmy pisemną informację, że ze względu na układ geometryczny pasów ruchu na tym skrzyżowaniu oraz uwarunkowań ruchowych – wyznaczenie przejścia dla pieszych bez wyposażenia skrzyżowania w sygnalizację świetlną, mogłoby mieć negatywny wpływ na warunki bezpieczeństwa ruchu drogowego“. GDDKiA wyraziła chęć budowy, ale nie było na ten cel środków. Więcej TUTAJ.

Przejście jednak będzie

GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej wraz z przejściem dla pieszych na skrzyżowaniu DK94 (ul. Rzeszowska) z drogą gminną (ul. Południowa) w Sędziszowie Małopolskim. Sygnalizacja świetlna zostanie wykonana na wszystkich czterech wlotach na skrzyżowaniu. Ponadto wyznaczone zostanie nowe przejście dla pieszych w km 571+400 wraz z oświetleniem dedykowanym i strefą przejściową. Oferty można składać do 21 lipca 2023r.

zdjęcia Google Maps

5 komentarzy na temat “Będzie nowe przejście dla pieszych wraz z sygnalizacją świetlną w Sędziszowie Małopolskim

 • 15 lipca 2023 o 15:34
  Permalink

  rety kto tam chodzi ! pare set metrów dalej skrz.na Iwiezyce zlikwidowali światła . a tu zalaza /nikomu/ by utrudnić ruch na głównej drodze.Chyba że to przejścia będzie dochodowe ?

  Odpowiedz
  • 17 lipca 2023 o 19:39
   Permalink

   Pewnie, że lepiej był by zrobić rondo.
   Przecież u nas w Polsce, nie może być nic od razu zrobione dobrze.
   Takich mamy rządzących, ludzie zupełnie nie kompetentni, i nie myślących przyszłościowo.

   Odpowiedz
   • 18 lipca 2023 o 15:10
    Permalink

    to mieli to rondo zrobić 50 lat temu jak budowali obwodnicę? Byłoby od razu

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *