Orzech promocje

Ropczyccy dzielnicowi pomogli dwóm ukraińskim rodzinom

Ropczyccy dzielnicowi pomogli znaleźć schronienie czterem kobietom i czwórce dzieci z Ukrainy, które po przekroczeniu granicy trafiły do Ropczyc. Nie miały tu żadnych znajomych. W nowym miejscu były zdezorientowane, nie wiedziały, gdzie mogą znaleźć nocleg. Dzięki pomocy funkcjonariuszy, kobiety z dziećmi znalazły schronienie w lokalu udostępnionym przez Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie.

Wczoraj po godzinie 11, do dzielnicowych ropczyckiej komendy, którzy pełnili obchód w Ropczycach, podeszła kobieta narodowości ukraińskiej, która poprosiła o pomoc w znalezieniu noclegu dla niej, jak również trzech innych kobiet i czwórki dzieci w wieku od 8 do 12 lat. Okazało się, że były to dwie ukraińskie rodziny, które uciekły przed wojną z miejscowości Połtawa na Ukrainie.

Kobiety z dziećmi od kilku dni były w podróży, a polską granicę przekroczyły w niedzielę. Znalazły się w nowym dla nich miejscu, w którym nikogo nie znały. Nie wiedziały, gdzie mogą znaleźć nocleg, więc poprosiły funkcjonariuszy o pomoc. Dzięki zaangażowaniu policjantów i innych osób, wszyscy znaleźli schronienie w lokalu udostępnionym przez Wójta Gminy Wielopole Skrzyńskie.

źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PSL-owiec
PSL-owiec
2 lat temu

PSL pomaga tylko się tym nie chwali. Bo i po co się chwalić.

Niklos
Niklos
2 lat temu
Reply to  PSL-owiec

🤭😂😂😂

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

A dom parafialny w Ropczycach stoi pusty .Jak by proboszczowi zapłacili to by przyją ,tak kościół reaguje to jest hańbą

Ja
Ja
2 lat temu
Reply to  Anonimowo

Nie kościół tylko proboszcz. Nazywajmy po imieniu zamiast obwiniać cały kościół.

gosc
gosc
2 lat temu

myślałem że ich do swoich domów wzieli
Tak wynika z tytułu artykułu

P.
P.
2 lat temu

A pan bolo i jego podwładny pan przewodniczący rady co … Gdzie są wielki PSL boją się i tyle

Wsad
Wsad
1 rok temu
Reply to  P.

może wpierw pochwal się ile Ty zrobiłes, a potem wymagaj/oczekuj od innych tyle samo. Jak bardzo chę, żeby policjanci znacznie częściej korzystali z pouczeń a nie z mandatów. No i po drugie: Rodakom to się już nie pomaga, tylko obcym?

7
0
Would love your thoughts, please comment.x