Orzech promocje

Nowe samochody dla WTZ i osób niepełnosprawnych w Wielopolu Skrzyńskim i Ropczycach

W ramach realizowanego przez samorząd Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego ,,Programu wyrównania różnic między regionami III” w obszarze D zawarto umowę pomiędzy PFRON oddział w Rzeszowie, a Powiatem Ropczycko-Sędziszowskim na zakup samochodów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych.

Gmina Wielopole Skrzyńskie zakupiła dwa nowe pojazdy. Pierwszy z nich to 9 – osobowy mikrobus marki Ford Transit Custom, który będzie służył do przewozu uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim. Wartość zakupionego pojazdu wyniosła 139 605,00 zł, w tym otrzymane dofinansowanie ze środków PFRON wyniosło 80 % wartości kosztów. Drugi zakupiony samochód to 18 – osobowy autobus marki FORD Transit MCA BUS M2, który zostanie przeznaczony na potrzeby przewozu osób niepełnosprawnych z obszaru naszej gminy dowożonych do wielopolskiego przedszkola. Wartość pojazdu to 206 025,00 zł, w tym otrzymane dofinansowanie ze środków PFRON wyniosło 70 % .

W dniu 29 stycznia 2020r. w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wielopolu Skrzyńskim nastąpiło uroczyste poświęcenie busa. Na uroczystość zostali zaproszeni między innymi przedstawiciele duchowieństwa, samorządów, Ośrodków Pomocy Społecznej, WTZ, PCPR, PFRON ora rodzice i opiekunowie uczestników WTZ w Wielopolu Skrzyńskim. Na spotkaniu uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przedstawili program artystyczny. Pan wójt Marek Tęczar serdecznie podziękował wszystkim za przybycie.

WTZ w Ropczycach również zakupił nowy samochód przystosowany do przewozu osób na wózkach inwalidzkich. Kwota dofinansowania ze środków PFRON – 156 185,00 co stanowi 80% w kosztach realizacji projektu. 30 stycznia odbyło się poświęcenie samochodu. Była to okazja do spotkania wszystkich zaprzyjaźnionych z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Ropczycach. Podopieczni placówki dla zaproszonych gości przygotowali występ artystyczny – Jasełka.

Źródło zdjęć: Gmina Wielopole Skrzyńskie, WTZ w Wielopolu

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x