Orzech promocje

Usiłowanie zabójstwa – taki zarzut usłyszał 23 latek, który siekierą uderzył w głowę policjanta!

Usiłował zabić funkcjonariusza Policji przy użyciu siekiery. Został tymczasowo aresztowany

Prokuratura Rejonowa w Ropczycach prowadzi śledztwo przeciwko 23-letniemu mieszkańcowi powiatu ropczycko-sędziszowskiego, który podejrzany jest o usiłowanie dokonania zabójstwa i czynnej napaści przy użyciu siekiery na funkcjonariusza Policji.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 22 września 2019 roku około godziny 18.00 na jednej z posesji w miejscowości Nawsie, po tym jak sprawca samowolnie opuścił Szpital Psychiatryczny, w którym  przebywał na dobrowolnym leczeniu. Zostały wszczęte poszukiwania. Funkcjonariusze Policji udali się do miejsca zamieszkania 23-latka. Tam zeszli do pomieszczeń położonych na najniższej kondygnacji budynku. Po uchyleniu kolejnych drzwi prowadzących do pomieszczenia użytkowego funkcjonariusz został nagle zaatakowany przez sprawcę, który trzymał nad głową pokaźną siekierę i bez uprzedzenia zamachnął się, celując w okolice głowy. Zaatakowany funkcjonariusz odruchowo wykonał ruch obronny rękami, co pozwoliło na częściową neutralizację ciosu, lecz został trafiony ostrzem siekiery w przednią, prawą część czoła. Po chwili napastnik został obezwładniony przez pokrzywdzonego i jego partnera z patrolu.

26-letni funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach został przewieziony do Szpitala. Jak ustalono doznał on pęknięcia kości czaszki oraz rany czoła po stronie prawej i okolicy oczodołu. Czeka go operacja. Obecny stan zdrowia, według relacji lekarzy, jest stabilny i nie zagraża jego życiu oraz zdrowiu.

Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa połączony z czynną napaścią na funkcjonariusza Policji. Odmówił odniesienia się do treści zarzutów oraz skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień i udzielenia odpowiedzi na pytania.

Na wniosek prokuratora Sąd w dniu 24 września 2019 roku zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x