Orzech promocje

Włamali się do domu i budynku gospodarczego w Lubzinie, usłyszeli zarzuty

Pod zarzutem kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego i niezamieszkałego domu w miejscowości Lubzina, ropczyccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu dębickiego. Mężczyznom grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu funkcjonariusze ropczyckiej komendy otrzymali zgłoszenie, że do niezamieszkanego budynku w Lubzinie, po wybiciu szyby w drzwiach tarasowych, weszły nieznane osoby. Z domu zginęły m.in.: odkurzacz, ekspres do kawy, blender oraz różnego rodzaju narzędzia i inne przedmioty. Jak się okazało, w listopadzie ubiegłego roku na tej samej posesji miało miejsce włamanie do budynku gospodarczego, jednak właściciel, nie informowała nikogo o tym fakcie. Łupem złodziei padły wtedy narzędzia i przedmioty warsztatowe. Łączna wartość powstałej szkody i skradzionych przedmiotów została oszacowana na kwotę 2500 złotych.

Policjanci po przeprowadzeniu oględzin miejsca zdarzenia, przesłuchaniu świadków, jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie tych przestępstw. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu dębickiego w wieku 32 i 43 lat.

Mężczyznom przedstawione zostały zarzuty kradzieży z włamaniem, za co może grozić kara nawet do 10 lat. Prokuratura Rejonowa w Ropczycach zastosowała wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Źródło: KPP Ropczyce

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x