Orzech promocje

Co nowego w Gminie Ropczyce? – Konferencja prasowa Burmistrza i Wiceburmistrza

29 kwietnia odbyła się konferencja prasowa Burmistrza Bolesława Bujaka i jego zastępcy Marka Misiury. Została przedstawiona obecna sytuacja w Gminie Ropczyce.  

Burmistrz podziękował mieszkańcom za przestrzeganie zaleceń i obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa. Poinformował, że samorząd zakupił maseczki oraz zlecił szycie maseczek m.in. dla ZOZ-u w Ropczycach, dla pracowników urzędu, oświaty, strażaków. Dezynfekcja miasta będzie przeprowadzana w miesiącu maj raz w tygodniu.

Otwarcie Punktu Potwierdzania Profilu Zaufanego

W urzędzie gminy został na nowo otwarty Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego. W obecnym czasie wiele spraw mieszkańcy załatwiają przez internet i w tym celu często wymagany jest profil zaufany. Wiceburmistrz Misiura przypomniał, że procedura zakładania Profilu Zaufanego jest dostępna na stronie Ministerstwa Cyfryzacji, a profil można potwierdzić w Urzędzie Gminy Ropczyce w godzinach 7.30-15.30. W urzędzie wszystkie pozostałe sprawy można załatwiać mailowo bądź telefonicznie a w razie konieczności osobiście.

Zmniejszenie dochodów gminy

Burmistrz Bolesław Bujak poinformował, że mieszkańcy, przedsiębiorcy mogą starać się o odroczenie lub umorzenie niektórych opłat, m.in. podatku. Do urzędu wpłyneło już wiele takich wniosków, w tej chwili są analizowane. W związku z takim działaniem zmniejszą się dochody gminy. Obecnie, także subwencja oświatowa została pomniejszona, a więc Gmina Ropczyce będzie musiała wprowadzić pewne oszczędności np. niektróe inwestycje zostaną przesunięte.

Inwestycje w gminie

W czasie konferencji został także poruszony temat inwestycji, które samorząd stara się realizować mimo epidemii koronawirusa, ale o tym więcej w kolejnym artykule TUTAJ.

Całość nagrania z konferencji prasowej poniżej:

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x