Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Kategoryczny sprzeciw mieszkańców Glinika i Broniszowa w sprawie suchych polderów przeciwpowodziowych

Mieszkańcy Glinika i Broniszowa blokują przeprowadzenie badań związanych z budową zabezpieczeń przeciwpowodziowych na rzece Wielopolka.

Samorząd Gminy Wielopole i mieszkańcy Glinika, Broniszowa blokują wejście na swój teren firmy która zajmuje się projektowaniem zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Firma nie ma nawet możliwości sprawdzić czy na danym terenie można zbudować zbiornik , bo mieszkańcy nie pozwalają na przeprowadzenie badań i pomiarów.

W dniu 3 stycznia 2020 roku odbyło się posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim. Spotkanie odbyło się inicjatywy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Dyrektor Wajda, po rozmowie ze starostą powiatu ropczycko-sędziszowskiego , złożyła wniosek do Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, aby była mediatorem w sprawie związanej z ochroną rzeki Wielopolka w Gminie Ropczyce i Gminie Wielopole Skrzyńskie.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu Gminy Wielopole Skrzyńskie, Gminy Ropczyce, Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego  oraz sołtysi z  Glinika, Broniszowa i Niedźwiady.  Spotkanie było dość burzliwe. Samorząd Gminy Wielopole poinformował, że nie zgadzają się na propozycje Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, a mieszkańcy nie wyrażają zgody na wejście firmy projektującej na ich teren.  Dyrektor Wajda zadeklarowała, że po przeprowadzeniu badań odbędą się konsultacje społeczne i każdy zainteresowany będzie miał wgląd w wyniki badań. 

Na razie jednak nie zapadły żadne decyzje. O dalszym rozwoju sprawy będziemy informować.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] sprawie pisaliśmy już rok temu – TUTAJ, kiedy to odbyło się posiedzenie plenarne Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x