Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Inwestycje w gminie Ropczyce podczas pandemii

W czasie ostatniej konferencji w Urzędzie Gminy Ropczyce – o której pisaliśmy tutaj, został poruszony temat trwających inwestycji oraz inwestycji zaplanowanych.  
Remont ulicy Skorodeckiego

Obecnie trwa remont ulicy Skorodeckiego. Ma zostać położona nowa nawierzchnia od ronda przy ulicy Wyszyńskiego do skrzyżowania z ulicą Pułaskiego. Na całej długości będzie zrobiony chodnik, a także rowy, zjazdy i bariery ochronne. Gmina pozyskała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.  Zakończenie inwestycji planowane jest na jesień tego roku.  

Budowa sieci kanalizacji

Rozliczony został już projekt budowy sieci kanalizacji sanitarnej. Koszt tej inwestycji to około 21 mln zł, z czego kwota dofinansowania to 8,4 mln zł. Obcnie trawają jeszcze przyłącza do sieci osób fizycznych. W związku z budową sieci kanalizacji w gminie, Spółka PUK prowadzi rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków. Koszt tej inwestycji to około 14 mln, z czego 2,5 mln to środki gminne.

Jakie inwestycje rozpoczną się wkrótce?
  • Ogłoszony będzie przetarg na rozbudowę ulicy Przemysłowej – pisaliśmy o tej inwestycji tutaj.
  • Spółka TBS w maju rozpocznie budowę trzeciego bloku mieszkalnego.
  • Gmina planuje wykonanie pierwszego etapu budowy wodociągu na trasie Lubzina – Łączki Kucharskie.
  • Do 30 kwietnia można było składać oferty w ramach przetargu na budowę boiska przy SP na Osiedlu Chechły. Ma być to boisko o powierzchni 63 m2 , z urządzeniami do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę. Koszt inwestycji to około 270 tys. zł w tym 169 tys. zł to dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Rozpoczęcie prac planowane jest na wakacje 2020.
  • Z powodu epidemii koronawirusa przesunęła się inwestycja przebudowy targowiska w Ropczycach. Przetarg został ogłoszony po raz drugi. Oferty można składać do 8 maja 2020. Zakończenie realizacji tego zadania przewiduje się w połowie 2021 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Inwestycje w gminie Ropczyce podczas pandemii […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x