Orzech promocje

Pobiegli, by pomóc 2-letniej Oliwii. Na razie udało się zebrać ponad 15 tys. zł – zbiórka trwa nadal!

Z inicjatywy Stowarzyszenia Młodzi Aktywni po raz kolejny w Ropczycach odbył się Bieg Charytatywny, tym razem dla 2-letniej Oliwii Paśko z Okonina. Dziewczynka zmaga się z nowotworem złośliwym lewej nerki z przerzutami do płuc oraz węzłów chłonnych w jamie brzusznej.

Bieg ten otworzył cykl pięciu Biegów Charytatywnych w powiecie ropczycko-sędziszowskim. W niedziele 18 lipca w Ropczycach na starcie stawiło się 115 osób z 168 zapisanych do biegu. Tego dnia pogoda była słoneczna i gorąca, a zawodnikom przyświecał jeden cel – pomoc Oliwii.

Przy okazji dobroczynnego biegu organizatorzy przygotowali inne atrakcje. Dla najmłodszych były dmuchańce, malowanie twarzy i bańki mydlane – wszystko za symboliczny datek do puszki na leczenie Oliwii.

Jak informuje nas Stowarzyszenie Młodzi Aktywni, liczenie pieniędzy wciąż trwa. Na dziś kwota uzbierana to ponad 15 tys. zł. Jak dodają Młodzi Aktywni – zbiórka trwa do końca lipca i to po tej dacie dowiemy się dokładnie, ile udało się uzbierać na pomoc dziewczynce z Okonina.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x