Daniel Obajtek

Pomóż 2-letniej Oliwii z Gminy Ropczyce w walce z chorobą! Bieg charytatywny

W niedzielę 18 lipca odbędzie się Bieg charytatywny dla 2-letniej Oliwi z Okonina (gmina Ropczyce), która zmaga się z choroba nowotworową – nowotwór złośliwy lewej nerki z przerzutami do płuc oraz węzłów chłonnych w jamie brzusznej.
Historia małej Oliwii opisana przez jej rodziców:

Oliwia Paśko to 2-letnia wojowniczka zmagająca się z chorobą nowotworową , mieszkanka Gminy Ropczyce. Nigdy nie chorowała, rozwijała się prawidłowo, nie miała żadnych niepokojących objawów.

6 stycznia br. wstała w nocy z objawem krwiomoczu. Od razu zareagowaliśmy i pojechaliśmy do pediatry, gdzie po wykonaniu USG wystawił skierowanie do szpitala. Przyjęto nas natychmiast.

Mała wojowniczka miała natychmiast zrobione badania w tym USG. Wynik badań był jednoznaczny, GUZ LEWEJ NERKI. Przyjęto nas na oddział onkochematologii w Rzeszowie a nazajutrz wykonano tomograf oraz rezonans.

Wynik był na cito 7 stycznia. Diagnozę, którą postawiono zwaliła nas z nóg, zawalilł nam się cały świat. Stwierdzono NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY LEWEJ NERKI z przerzutami do płuc oraz węzłów chłonnych w jamie brzusznej.

Kolejnego dnia już została wdrożona chemioterapia przedoperacyjna. Po 6 cyklach chemii regresja guza była na poziomie 90%, mimo choroby córki cieszyliśmy się tym wynikiem. 17 lutego przewieziono Oliwkę karetką do kliniki chirurgicznej we Wrocławiu, gdzie 19 lutego wykonano operację, kóra trwała blisko 4 godziny. została usunięta cała nerka wraz z guzem i nadnerczem.

Po 9 dniach wróciliśmy do domu na 2 dni. Następnym etapem była wizyta w klinice, gdzie leczona była Oliwcia. Córka dostała kolejną chemię, ustalono radioterapię na 22 marca, gdzie po szcegółowych badaniach w Krakowie ustalono kolejne 8 naświetleń.

Oliwia leczona jest do tej pory chemioterapią, jeździmy na kilka dni do szpitala, a gdy wyniki są dobre wychodzimy do domu na 3 tygodnie. Badania weryfikujemy co tydzień. Leczenie potrwa na pewno jeszcze ponad poł roku. Niedługo będzie wykonany kolejny tomograf, który pokaże czy przerzuty na płucach się wchłonęły. Jeśli nie to Oliwkę prawdopodobnie czeka jeszcze jedna operacja usunięcia guzków. Rokowania są pozytywne.

Biegniemy dla Oliwii

Aby wygrać z chorobą, potrzebna jest pomoc finansowa na leczenie i późniejszą rehabilitację. I tutaj na przeciw wychodzi Stowarzyszenie Młodzi Aktywni, którzy już po raz kolejny organizują Charytatywny Bieg dla potrzebujących osób – tym razem dla 2 letniej Oliwii z Okonia! Cały dochód zostanie przeznaczony właśnie na leczenie dziewczynki.

Nie przechodź obojętnie, dorzuć swoją cegiełkę!  

Zapisy na Bieg dla 2-letniej Oliwii

Do biegu może dołączyć każdy, właśnie ruszyły zapisy do ropczyckiego biegu charytatywnego dla Oliwii z Okonina. 

Bieg odbędzie się 18. lipca 2021 r. a zapisy trwają do 16. lipca – „Biegniemy dla Oliwii”. Opłata wpisowa to jedyne 50 zł, a w dniu biegu 60 zł.

Dystans biegu do wyboru: Bieg 5 km, Bieg 10 km (2 pętle), Marsz Nordic Walking 5 km.

Trasa przebiegać będzie przez Ropczyce:  START i META przy Hali Widowiskowo-Sportowej ul. Konopnickiej: Witosa (rondo) – Najświętszej Marii Panny– Viscardiego (rondo) – Skorodeckiego (rondo) –Mehoffera– Piłsudskiego – Wyszyńskiego (rondo) – ks. Dr Zwierza – Rynek – Mickiewicza (rondo) – Witosa.

Zapisy na bieg TUTAJ! Link do wydarzenia na fb TUTAJ.
Organizatorzy biegu zapewniają

Organizatorzy zapewniają pakiet startowy w skład, którego wchodzi:

  • Numer startowy
  • Gadżety od sponsorów
  • Chip elektroniczny w celu pomiaru czasu biegu (podlega zwrotowi po zakończonym biegu)
  • Woda o picia
  • Bon na ciepły posiłek

Przy trasie biegu będą czuwać ochotnicy z OSP oraz Jednostka Strzelecka 2051, a posiłki regeneracyjne zapewnią panie z KGW Okonin. Tego dnia planowane są także atrakcje dla dzieci – chcesz wspomóc zadzwoń Tomasz Baran: 661 035 013 lub Dariusz Skórski 509 674 489. W dniu biegu będą zbierane również datki do puszek!

Bieg odbywa się pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego a patronat medialny wspiera RRS24.net.!

Biegamy dla siebie, dla swojej sylwetki, dobrego samopoczucia i odstresowania się. Jeśli do tego dołożymy cel charytatywny, satysfakcja będzie ogromna!

ZAPRASZAMY. Warto Pomagać. Szczegóły na plakacie i w regulaminie!

Jak jeszcze można pomóc Oliwii? Poniżej linki!

Jeśli chcesz wesprzeć Oliwkę i jej rodziców – możesz wpłacić dowolną kwotę na zbiórkę online. Link https://zrzutka.pl/w2smnn

Na Facebooku jest także grupa z licytacjami dla Oliwki. Można wystawiać swoje fanty lub licytować te, kóre już są, a dochód ze srzedaży w całości przekazywany jest na leczenie małej Oliwki. Link https://www.facebook.com/groups/1025252144634510/?ref=share

Akcja Biegniemy Dla Oliwii rozpoczyna edycję Charytatywnych Biegów V Gmin Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego.

Jak informuje Stowarzyszenie Młodzi Aktywni:

Każdy uczestnik, który zapisze się na bieg wspomagający zdrówko naszej Oliwii Paśko otrzyma na mecie pamiątkowy medal oraz trofeum medalowe.

Zaprezentowane trofeum będziecie mogli zapełnić kolejnymi medalami, które otrzymacie na mecie pozostałych gmin po ówczesnym zapisaniu się do danego wyścigu.

Kiedy następne biegi w innych gminach ? Te informacje już wkrótce także na stronie RRS24. Polecamy śledzić fanpage stowarzyszenia oraz stronę www.timekeeper.pl

🏃‍♂️✅ 18 lipca widzimy się w Ropczycach celem pomocy dla dziewczynki, która mieszka w gminie Ropczyce 💪

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Pomóż 2-letniej Oliwii z Gminy Ropczyce w walce z chorobą! Bieg charytatywny […]

trackback

[…] Pomóż 2-letniej Oliwii z Gminy Ropczyce w walce z chorobą! Bieg charytatywny […]

2
0
Would love your thoughts, please comment.x