Orzech promocje

Na ropczyckim dworcu perony będą dłuższe

Dalekobieżne składy kolejowe również będą mogły zatrzymywać się w Ropczycach. Umożliwi to rozbudowa peronów do długości 400 metrów.
Udogodnienia dla podróżnych

Przebudowa peronów na ropczyckim dworcu kolejowym pozytywnie wpłynie na komfort obsługi podróżnych. Na peronach po przebudowie będzie można podziwiać nowe wiaty, ławki oraz tablice informacyjne. Ułatwieniem dla osób niewidomych i niedowidzących będzie oznakowanie z systemem ścieżek dotykowych. Z myślą o rowerzystach, zaprojektowano również stojaki rowerowe. Takie informacje przekazała Dorota Szalacha z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Rząd buduje przystanki

Zaprojektowanie i wykonanie robót na stacji Ropczyce odbędzie się w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”. Rozpoczęcie prac jest zaplanowane na pierwszy kwartał, a zakończenie na koniec 2023 roku. Rządowy Program Przystankowy na Podkarpaciu obejmie 9 inwestycji. Będą one realizowane w Przemyślu, Hurku, Medyce, Żurawicy, Zaklikowie, Strzyżowie, Ropczycach i w Mielcu, gdzie powstaną dwa nowe przystanki.

Ogłoszono przetargi

Zostały już ogłoszone przetargi na budowę nowego przystanku w Przemyślu, nowych peronów na stacjach Hurko i Medyka oraz przejścia podziemnego na dworcu w Żurawicy, na linii kolejowej nr 91 (Kraków – Medyka). Przygotowywane są również postępowania przetargowe na budowę dwóch przystanków w Mielcu, które powstaną na linii nr 25 (Mielec – Dębica) oraz przystanku Strzyżów Zachód, który pojawi się na linii nr 106 (Rzeszów – Jasło).

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Przyszły rok powita nas startem jednej z najważniejszych inwestycji w naszym regionie – budową Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Miasto przygotowało już dokumentację projektową. Wykonawca zostanie wyłoniony niebawem. Na liście rezerwowej programu przystankowego jest 11 kolejnych zadań. W Brzezówce, Gorliczynie, Zawadzie koło Dębicy, Hucie Krzeszowskiej, Golcach, Hucie Deręgowskiej, Kłyżowie, Mielcu, Wielowsi, Tarnobrzegu Ocicach i Kępie Zaleszańskiej. Celem programu jest przeciwdziałanie wykluczeniu komunikacyjnemu, promocja ekologicznych środków transportu oraz wspieranie gospodarki. Rząd zamierza na ten cel przeznaczyć, bagatela, miliard złotych.

fot. plk-sa.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mietek
mietek
2 lat temu

tera zatrzyma się pasażerski i ten z wunglem na jednym pieronie i oba sie zmieszczo

mieszkaniec
mieszkaniec
2 lat temu

Hahaha

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Super informacja! teraz dłuższe pociągi zatrzymują się w polu! Brawo!

3
0
Would love your thoughts, please comment.x