Orzech promocje

Latem schudnę, z dietetykiem to nietrudne! Bezpłatne konsultacje dietetyczne w Ropczycach!

Latem często sobie odpuszczamy. Kiedy robi się cieplej, motywacja do ćwiczeń spada. Pozwalamy sobie na lody, gofry, fast foody czy większe ilości alkoholu, jemy więcej niż zwykle. Kolekcjonujemy nie tylko wakacyjne wspomnienia, ale też kalorie. I te dają o sobie znać podczas kolejnego spotkania z wagą, a my często wychodzimy wtedy z założenia, że latem nie warto zaczynać się ponownie odchudzać.

– Wbrew pozorom lato jest bardzo dobrą porą na odchudzanie. Wysokie temperatury sprawiają, że mamy mniejszą ochotę na ciężkostrawne jedzenie, a łatwy dostęp do świeżych owoców i warzyw jest doskonałym sprzymierzeńcem w walce o idealną figurę. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji dietetycznej właśnie teraz. Wystarczy, umówić się na wizytę w naszym gabinecie dietetycznym – tłumaczy Anna Rak, dietetyk z gabinetu Projekt Zdrowie w Ropczycach.

Urlop na diecie czy dieta na urlopie?

Podczas tygodniowych wczasów all inclusive możemy przytyć nawet kilka kilogramów. Wakacje z dziećmi to często niekończące się prośby o kolejne słodycze. A potem słyszymy: „mamo, tato, zjedz za mnie”. Do tego postoje w restauracjach typu McDonald’s i nagle w naszym jadłospisie hurtowo zaczynają pojawiać się przysmaki z listy zakazanych. Pojawiają się również wyrzuty sumienia.

– Na wakacjach nie możemy się dać zwariować. Z jednej strony powinniśmy odpocząć od ciągłych restrykcji, z drugiej strony nie rezygnować całkowicie z naszych dobrych przyzwyczajeń. Podczas konsultacji dietetycznych staram się wypracować z Pacjentem kompromis tak, aby zachował właściwe proporcje pomiędzy tym, co zdrowe, a tym, co bezwartościowe – tłumaczy Pani dietetyk Anna Rak.

Często zapominamy o tym, że w letnich miesiącach mamy łatwiejszy dostęp nie tylko do letnich pokus, ale przede wszystkim do naturalnych, sezonowych produktów, z których łatwo można komponować wartościowe, smaczne i niskokaloryczne posiłki. Nie bez znaczenia jest też motywacja. W słoneczne dni mamy więcej energii i znacznie chętniej podejmujemy wyzwania. Dlatego też to właśnie teraz powinniśmy zacząć walkę o wymarzoną sylwetkę.

Dieta od lata, efekty na lata

Pamiętajmy, że dieta nie powinna być dla nas udręką lub karą, a sposobem na zdrowie
i dobre samopoczucie. Zaczynając dietę, uczymy się jak należy się prawidłowo odżywiać, tak aby później nie borykać się z żadnymi problemami zdrowotnymi. Tylko zdrowe odchudzanie pod okiem specjalisty pozwoli nam skutecznie zgubić nadmiar kilogramów.

Decydując się na spotkanie z dietetykiem już teraz, możesz skorzystać z bezpłatnej konsultacji. Konsultacja ta obejmuje analizę składu ciała oraz badanie poziomu tkanki tłuszczowej.  Poznasz zapotrzebowanie kaloryczne swojego organizmu oraz otrzymasz szereg porad, jak zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Zapisz się już dziś:

Projekt Zdrowie Ropczyce
ul. Grunwaldzka 21
39-100 Ropczyce
tel. 577 991 234
e-mail: ropczyce@projektzdrowie.info
www.ropczyce.projektzdrowie.info

Artykuł sponsorowany.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x