Bank Spółdzielczy w Ropczycach - Kredyt gotówkowy

Uczniowie Zwierza odbywają praktyki zawodowe w Portugalii w ramach Akredytacji w programie Erasmus

5 marca uczniowie Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza wyjechali do słonecznej Portugalii, aby przez dwa tygodnie doskonalić swoje umiejętności zawodowe.

W mobilności uczestniczyło 20 uczniów i 2 opiekunów.  Projekt obejmował po 2 osoby uczące się w technikum na następujących kierunkach: logistyk, handlowiec, ekonomista, mechanik pojazdów samochodowych, mechanik CNC, mechatronik, hotelarz, programista, technik budownictwa oraz fotografii i multimediów.

Dwutygodniowa przygoda z zagranicznymi praktykami zawodowymi i portugalską kulturą pozostanie na zawsze w pamięci uczestników. Uczniowie spędzali czas nie tylko na pracy, ale także na wycieczkach krajoznawczych. Zwiedzili takie miasta jak Setubal, Lizbonę, Sasimbrę czy Fatimę. Byli również w Nazare – miejscu gdzie są najwyższe fale na świecie oraz stanęli na klifach w Peniche – nazywanym „początkiem Europy”.

Wszyscy uczestnicy mobilności pracowali w portugalskich przedsiębiorstwach których profil działalności jest zgodny z ich kierunkiem kształcenia. Doskonalili również swoje umiejętności językowe – szczególnie praktyczną znajomość języka angielskiego. Portugalscy pracodawcy bardzo chwalili zaangażowanie i pracowitość naszych uczniów. Podczas uroczystego podsumowania uczestnicy odebrali dokumenty oraz unijne certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności zawodowe i językowe.

Całość zadania finansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Akredytacji w programie Erasmus na lata 2021-2027. W ramach tego zadania w następnych latach kolejni uczniowie dostaną szansę uczenia się za granicą i przeżyją swoją „przygody życia”.

Artykuł nadesłany – Agnieszka Kasprzyk

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x